Tele Satış

Şirketinizin İhtiyaçları E-Mağaza'da

Kurumsal Ürün ve Hizmetler için

Erdem Karagözhttp://www.erdemkaragoz.com
Erdem Karagöz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra satış alanlarında çalıştı. Daha sonra sahadaki satış deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak devam ettirdi. Livcon Master Certified Coach Eğitimleri aldı. Satış ve Kurumsal Koçluk alanlarında çalıştı. United firmasında satış eğitmeni olarak 4 yıl görev yapan Erdem Karagöz halen Kevin Hogan Türkiye partneri olarak çalışmaktadır. 4 yıl Brian Tracy eğitimlerini vermiştir. 5 Eylül 2016 tarihinde Çalışma Bakanlığı Akredite Master Trainer olarak AB ve Devlet Projelerinde eğitmenlik ve eğiticilerin eğitimini yapmaktadır. Erdem Karagöz Akademi’de kurucu ve 12 eğitmeni ile uzun soluklu satış eğitim projeleri yürütmektedir. Türkiye’de 70 ilde Satış, İkna alanlarında eğitimler vermiştir. Asla Vazgeçme, Kariyer Dolmuşu, Türk İşi, Satış İknası kitaplarının yazarıdır. Tavır yönetimi kitabı üzerinde çalışmaktadır. Kurumsal eğitimlerde 14 yıldır eğitim vermektedir. 2018 yılında 210 gün eğitim yapmıştır. Kurumsal eğitimler dışında satışı Biletix tarafından yapılan açık eğitimler ve online eğitimler vermektedir. Satış eğitmenliği dışında şirketlere satış danışmanlığı ve satış koçluğu projelerinde görev alan Erdem Karagöz Telekomünikasyon, Bankacılık, Network Marketing, Gayrimenkul firmaları, Banka, ilaç ve Beyaz eşya alanlarında satış ve ikna alanlarında davranış değişikliği hedefli, enerjisi yüksek, eğlenceli ve davranış değişikliği hedefli eğitimler vermeye devam etmektedir. Değişim değer katar sloganı ile öğrenmekten ve bilgi paylaşmaktan keyif almaktadır.

Çağrı merkezleri nasıl satış yapmalıdır? Çağrı merkezlerinin turnover oranları her zaman çok yüksektir. Sadakatın az olduğu bu agresif pazara her gün yeni oyuncular katılmaktadır. Zaman baskılı satışta yeterince yetkinliğe sahip olmayan call canter çalışanı eğitilmezse aynı hataları tekrarlayacaktır.

Tele satış, çağrı merkezinden satış etkin dinleme ve güçlü sorular kullanılarak müşteri ihtiyacını anlama ve müşteride satın alma, sahip olma arzusunu tetiklemektir. Bir çağrı için konuşma haricinde harcanan toplam sürenin kalitesi kadar konuşmanın etkileşimi de önemlidir. Scprit üzerinden mekanik bir sesle sadece ürün ve hizmet satışına odaklanmanız müşteriyi mutlu etmeyecektir. Müşteri içinde bulunmadığı, kararına ortak olmadığı bir ürün ya da hizmeti satın hale gelmesi için hazırlanması gerekir.

Bazen 3 dakika zaman baskısı buna yetmeyecektir. 10 dolar ve altında bir ürün/ hizmet satarken hedefiniz daha çok ve hızlı müşteriye ulaşmak olabilir. Kalite arayışındaki şirketler her müşteriye Dünyanın en değerli insanı gibi davranmanızı ve yaşadığı deneyimden keyif almanızı isterler.

Sattığınız ürün ve hizmetin fiyatına, müşteri profiline bağlı olarak müşteriyi oyunun içine katmalı, işbirliği, destek ve tavsiyeleri almalısınız. Bunu sağladığınızda oyunun aksiyonu değişecektir.

Türkiye’de Tele satış profesyonellerinin önemli bir yanılgısı da tek kanaldan eğitim vererek disiplin altına alabileceklerini düşünmeleridir. Farklı eğitmen, mentör hatta müşteriler ile takım geliştirilmelidir. Çünkü insanlar zıtlıklarla daha iyi noktaya gelirler.

Acw süresi düşürmenin yolu işlemleri çağrıdan sonra değil çağrı anında yapabilmektir. Bu yüksek motivasyon ve odaklanma ile sağlanır. Bu beceriyi zamanla kazanacağınız gibi hayatınızdaki sadelik, uyku kaliteniz, su tüketiminiz, ortamın oksijen miktarı, giysileriniz, ortam ısısı, diğer çalışanlar,yöneticilerinizin tavrı gibi bir çok etken bulunmaktadır.

Çağrı ile birlikte işlemleri eş zamanlı tamamlamanız kariyer, prim ve performansınızı olumlu etkileyecektir.  Çağrı merkezi ve satış zaman baskısı altında kendini geliştirmektir. Daha iyisini nasıl yapabilirim? Şirket benim olsaydı neyi daha iyi yapardım? Neyi asla yapmazdım? Sorularına sürekli cevap bulmanız gerekir.

Call center merkezleri telefonda satış, etkileme, ikna, iletişim becerileri gibi eğitimleri davranış değişimi hedefli olarak sürekli almalı ve ROI takip edilmelidir.  Performans kriterleri çok iyi anlatılmalı ve seçimlerde mutlaka sahada yöneticisi olacak kişiler yer almalıdır. Zorluk derecesi yüksek işleri geçmişte yapmış kişiler ve daha çok işe, kazanca, prime ihtiyacı olan kişiler seçilmelidir.

Karakteri seç yeteneği eğit kavramı burada çok önem kazanır. Simülasyonlar, oryantasyon eğitimleri ve zorluk derecesi yüksek role playler ile hazırlanmalıdır.

Müşteri itirazlarında kendini, şirketini, ürün ve hizmetini değersizleşitirmemeli, müşteri ile hızlı uyum yakalamalıdır. Değişim için müşteriye yavaşça etki etmek yerine hızla bilinç altında yerini almalıdır.

Dinleme teknikleri, anlık geri bildirimleri, hipnotik kodlar iletmesi, müşteriyi cesaretlendirmesi, satın alma, sahip olma duygusunu anlık yaşatması gerekir.  İlk konuşma anındaki nefes alışından satın alan yada almayan müşteriye teşekkür ettiği ana kadar her saniyesini zihninde binlerce kez oynamalıdır.

Tele satış inovasyon, yapay zeka uygulamaları, anlık veri girişi ve sürekli eğitim ile gelecekte çok daha kazandıracak bir meslek dalıdır.

Sektörde kazanan olmak için her saniye izlenen, dinlenen satıcılar işi kendileri için yaptığının farkında olmalıdır. İçsel motivasyonunuzu ve başarmak için güçlü nedenlerinizi bulduğunuzda hedefinize ulaşacaksınız.

Her saniye ülkeye, şirketinize, ailenize, kendinize katma değer ürettiğinizin farkındasınız. Unutmayın zorluk sizin onu nasıl konumlandırdığınıza bağlıdır. Güçlü nedenler zorlukları her zaman yok edecektir.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

Şirketler, Artan Akaryakıt Maliyetlerini Kontrol Altına Alabilmek İçin Neler Yapmalı ?

Küresel piyasalarda sürekli ve hızlıca artan petrol fiyatları şirketlerin bütçelerini de olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Petrol ürünleri ihtiyacının neredeyse...

TEDARİK ZİNCİRİ KONFERANSI – DİJİTAL DÖNÜŞÜM 30 Haziran’da.

TEDARİK ZİNCİRİ KONFERANSI - DİJİTAL DÖNÜŞÜM Başlangıç Tarihi 30 Haziran 2022, Perşembe 10:00 - 17:00 Bitiş Tarihi 30 Haziran 2022, Perşembe 10:00 -...

Subliminal Mesajlar: Efsane mi Gerçek mi ?

1957 senesinde James Vicary isminde bir pazarlama araştırmacısı, New Jersey'de bir sinema filmine ''Kola İç'' ''Patlamış Mısır Ye'' şeklinde...

Depo Yer Arayışı Kiralama Talebi.

Şirket İhtiyaçları: En az 10 bin metrakarelik düz ayak bir depo kiralamak istiyoruz. Fiyat uyumuna göre 20-25 bin metre karelere çıkabiliriz. Tavan...

Mal Alım İhalelerinde Aşırı Düşük Sorgulama ?

Kamu İhale Kurulu Kararı Özeti; İtirazen şikâyet dilekçesinde özetle, 25.04.2022 tarihinde EKAP üzerinden tebliğ edilen kesinleşen ihale kararında aşırı...

Dr. Fatih Birol: “Dünyanın ilk global enerji krizinin ortasındayız”

IICEC’TEN “ENERJİ GÜVENLİĞİ, TEMİZ ENERJİ & FİNANSMANIN ROLÜ” KONFERANSI Enerji güvenliği ve temiz enerjide son gelişmeler Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası...

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Yeni Bir Gündem Maddesi Olarak Karoshi

Prof. Dr. Umut Omay “Makbul İşkolik - Kötü İşkolik” başlıklı önceki yazımın devamı niteliğindeki bu yazıda, ilk kez Japonya’da tespit...

Avans Talebi Karşılanmayan İşçi Haklı Fesih Yapabilir Mi ?

Lütfi İNCİROĞLU 4857 sayılı İş Kanunu’na göre, ücret en geç ayda bir ödenir (m.32/5). İş mevzuatımızda Basın İş Kanunu'nun 14...

Faizin Getirdikleri

FAİZ KELİMESİNDEN NE ANLIYORUZ? Nasıl tanımlarsanız tanımlayın: isterseniz adına faiz deyin, isterseniz kâr payı, isterseniz hazineden hibe, ister faiz caiz...

Ödüllü İş Bulmacası No:17 – Satınalma Dergisi

İŞ BULMACASI No:17 (Ödüllü) Meydan okumayı sevenler için hazırlanmaktadır. Güzel bir mola verin. İş hayatının güncel terimlerini hatırlayın. Zihinsel bir tazeleme için bulmaca...
  • Hammadde / Ürün Tedarik ve Satış Hizmetleri
  • Akreditif ve Dış Ticaret Danışmanlığı
  • Ülke / Sektör Analizi ve Araştırma Raporu

Ticari Hizmetlerimizden Faydalanın

Satınalma Dergisi'ne Dijital Üye Olun

Dijital Üyelik ile Satınalma Dergisi'nin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 10 YILLIK ARŞİVİ

Yayınlanmış Tüm Sayılara ve Yayınlanacak 12 Sayıya Dijital Olarak Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

KURUMSAL ÜYELİK AVANTAJLARI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın