İçerik Üretimi

Şirketinizin İhtiyaçları E-Mağaza'da

Kurumsal Ürün ve Hizmetler için

Erdem Karagözhttp://www.erdemkaragoz.com
Erdem Karagöz, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdikten sonra satış alanlarında çalıştı. Daha sonra sahadaki satış deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak devam ettirdi. Livcon Master Certified Coach Eğitimleri aldı. Satış ve Kurumsal Koçluk alanlarında çalıştı. United firmasında satış eğitmeni olarak 4 yıl görev yapan Erdem Karagöz halen Kevin Hogan Türkiye partneri olarak çalışmaktadır. 4 yıl Brian Tracy eğitimlerini vermiştir. 5 Eylül 2016 tarihinde Çalışma Bakanlığı Akredite Master Trainer olarak AB ve Devlet Projelerinde eğitmenlik ve eğiticilerin eğitimini yapmaktadır. Erdem Karagöz Akademi’de kurucu ve 12 eğitmeni ile uzun soluklu satış eğitim projeleri yürütmektedir. Türkiye’de 70 ilde Satış, İkna alanlarında eğitimler vermiştir. Asla Vazgeçme, Kariyer Dolmuşu, Türk İşi, Satış İknası kitaplarının yazarıdır. Tavır yönetimi kitabı üzerinde çalışmaktadır. Kurumsal eğitimlerde 14 yıldır eğitim vermektedir. 2018 yılında 210 gün eğitim yapmıştır. Kurumsal eğitimler dışında satışı Biletix tarafından yapılan açık eğitimler ve online eğitimler vermektedir. Satış eğitmenliği dışında şirketlere satış danışmanlığı ve satış koçluğu projelerinde görev alan Erdem Karagöz Telekomünikasyon, Bankacılık, Network Marketing, Gayrimenkul firmaları, Banka, ilaç ve Beyaz eşya alanlarında satış ve ikna alanlarında davranış değişikliği hedefli, enerjisi yüksek, eğlenceli ve davranış değişikliği hedefli eğitimler vermeye devam etmektedir. Değişim değer katar sloganı ile öğrenmekten ve bilgi paylaşmaktan keyif almaktadır.

Başarılı içerik üretimi hedef kitleyi tanımakla başlar. Sürdürülebilir, etkileşimi olan herkesin paylaştığı niş konulardan oluşması sizi farklı kılar. Tam olarak buna cevap arıyordum dedirtten benzersiz, ilham veren yazılar sizi alanda marka ve aranan kişi yapar.

Bunları yazabilmek için her gün sektördeki uzmanları okumak, takipçi yorumlarından yola çıkmak ve güçlü sorular sormak gerekir. Tabi ki her gün 15-20 dakika yazmanız önemlidir. İçerik üretimi konusunda mükemmel başlanmaz. Odaklandıkça bakış açısı değişir. Sizinle bağlantı kuran takipçileriniz yorum ve fikirlerine fırsat tanıdıkça yani yazının sonunda etkileşim alanı bıraktıkça sadakat ve yazılarınıza alışkanlık artacaktır.

Her şeyi sorgulayın ve çözülmeye değer bir proplemi tanımak için meraklı olun. Sadece eleştilen değil pozitif düşünce ile “geliştirilen” bakış açısı yakalayın. Tarzınızı kaybetmeyin okuduğunuz uzmanlar mutlaka sizi etkileyecektir. Önce yazın ve bir gün bekletin gerçekten size ait mi? İmzanız olmadan kaç kişi bu yazıyı sizin yazdığınızı anlayacak bunu kendinize sorun!

Duygulara hitap edin, empati kurun, hissedin, gözlem yapın. İnsanların o an ne hissettiklerini öğrenin. İstatistik bilgiler paylaşın, görsel rakamlardan ve kıyaslamalardan yararlanın. Alandaki saygın otoritelere, saygın üniversite kaynaklarına atıfta bulunun.

Hikayeler paylaşın, insanları eğlendirin, sürpriz yapın. Başkalarının paylaşacağı içerik üretmek için yazının başında tahmin ettirin, ortalarına vaatte bulunun ve sonunda sorunu çözün. Her yeni içeriğiniz takipçilerinizi başka içeriğinize, başka kitaba, yazara ve uzmana götürsün.

Twitter içeriklerini, instagram içeriklerini, youtube içeriklerini takip edin. Yabancı kaynaklardan nitelikli içerik üretimlerini yakından izleyin.

Alanınızda herkesin duymadığı başarı hikayeleri, anekdotlar paylaşın. İnsanları eğlendirin, paylaşılmasını istiyorsanız çarpıcı başlıklar kullanın. İmla kurallarına dikkat edin. Neyin trend olduğunu, gündemden, rakiplerden ve google trend üzerinden takip edin. Sizin gündem oluşturan ve sıradışı yazıları paylaşacağınız zamana kadar siz gündemi yakından takip edin.

Rakiplerin başarılı içeriklerini not alın, üzerine yoğunlaşın. Kitlenizin hoşlandığı herşey sizinde olabilir! Rakiplerinizin hangi sosyal medya kanallarından hangi gün ve saatlerde paylaşım yaptığına dikkat edin. Unutmayın Dünyanın en iyi içeriğini de yazsanız önemli olan ulaştığı kişi sayısıdır.

Topluluk tartışmalarına katılın, yorum ve blog yazı linkinizi paylaşın. İçeriğiniz asla reklam kokmamalı ve bir satış yapmamalıdır. Unutmayın marka algınız ve geleceğiniz paylaştığınız içeriğe bağlıdır. Yazdıklarınız google ilk sayfada ilk sırada yayınlanmaya başladığında uzman olarak algılanmaya başlayacaksınız.

Çekici içerik, güçlü bir soru, harika bir anekdot ya da kısa bir video ile başlamak  insanlarda merak uyandırır. Sorunları hikayeler ile çözdüğünüzde ve deneyim yaşattığınızda takipçileriniz başkaları ile paylaşmaya ve etkileşime daha istekli olacaktır.

Bir süre sonra içerik fabrikasına dönüşeceksiniz. Özellikle blog ve video içeriklerinizde alandaki uzmanlar ile röportaj yayınladığınızda uzmanlığınıza değer katarsınız.

Paylaşan, yorum yapan takipçilerinize indirilebilir içerikler, ödüller, ücretsiz webinar, fiziksel kahve ve tanışma toplantıları organize edin. Sıkı takipçilerinizi ilk haberdar olmaları için whatsapp gibi farklı kanallardan öncelik tanıyın.

Yazılarınızı instagram, facebook, twitter,linkedin, youtube, whatsapp, pinterest gibi çok farklı kanaldan uygun hashtag kullanarak paylaşın. Hedef şirket ve kişilere özel olarak iletin. Ücretsiz indirilecek pdf dosya, video linki ve farklı bağlantılar size fayda sağlayacaktır.

İçerikleriniz de yazdığınız diğer blog ve yazılara link vererek gündemde kalmasını sağlayın. Anahtar kelimeleri ikili olarak kullanmaya çalışın.Örneğin sekreter yazdığınızda rakiplerinizin arasında kaybolabilirsiniz sekreteri aşmak olarak yazdığınızda google üzerinden ilk sayfada yer alabilirsiniz.

İçeriklerinizde mutlaka bir fotoğraf ve kısa video eklemelisiniz. Paylaş butonu çalıştığına emin olun! Ne yapıyorsunuz ve ne bekliyorsunuz? İçeriklerinizin son kullanıcı gözü ile bakışı ve yazım amacınıza odaklandığınızda muhteşem gelişimin keyfini çıkartmaya başlayacaksınız.

Algoritması yüksek, SEO algısı harika ve herkese işte bu dedirten içerikler üretmeniz dileklerimle…

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

Şirketler, Artan Akaryakıt Maliyetlerini Kontrol Altına Alabilmek İçin Neler Yapmalı ?

Küresel piyasalarda sürekli ve hızlıca artan petrol fiyatları şirketlerin bütçelerini de olumsuz etkilemeye devam etmektedir. Petrol ürünleri ihtiyacının neredeyse...

TEDARİK ZİNCİRİ KONFERANSI – DİJİTAL DÖNÜŞÜM 30 Haziran’da.

TEDARİK ZİNCİRİ KONFERANSI - DİJİTAL DÖNÜŞÜM Başlangıç Tarihi 30 Haziran 2022, Perşembe 10:00 - 17:00 Bitiş Tarihi 30 Haziran 2022, Perşembe 10:00 -...

Subliminal Mesajlar: Efsane mi Gerçek mi ?

1957 senesinde James Vicary isminde bir pazarlama araştırmacısı, New Jersey'de bir sinema filmine ''Kola İç'' ''Patlamış Mısır Ye'' şeklinde...

Depo Yer Arayışı Kiralama Talebi.

Şirket İhtiyaçları: En az 10 bin metrakarelik düz ayak bir depo kiralamak istiyoruz. Fiyat uyumuna göre 20-25 bin metre karelere çıkabiliriz. Tavan...

Mal Alım İhalelerinde Aşırı Düşük Sorgulama ?

Kamu İhale Kurulu Kararı Özeti; İtirazen şikâyet dilekçesinde özetle, 25.04.2022 tarihinde EKAP üzerinden tebliğ edilen kesinleşen ihale kararında aşırı...

Dr. Fatih Birol: “Dünyanın ilk global enerji krizinin ortasındayız”

IICEC’TEN “ENERJİ GÜVENLİĞİ, TEMİZ ENERJİ & FİNANSMANIN ROLÜ” KONFERANSI Enerji güvenliği ve temiz enerjide son gelişmeler Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası...

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Yeni Bir Gündem Maddesi Olarak Karoshi

Prof. Dr. Umut Omay “Makbul İşkolik - Kötü İşkolik” başlıklı önceki yazımın devamı niteliğindeki bu yazıda, ilk kez Japonya’da tespit...

Avans Talebi Karşılanmayan İşçi Haklı Fesih Yapabilir Mi ?

Lütfi İNCİROĞLU 4857 sayılı İş Kanunu’na göre, ücret en geç ayda bir ödenir (m.32/5). İş mevzuatımızda Basın İş Kanunu'nun 14...

Faizin Getirdikleri

FAİZ KELİMESİNDEN NE ANLIYORUZ? Nasıl tanımlarsanız tanımlayın: isterseniz adına faiz deyin, isterseniz kâr payı, isterseniz hazineden hibe, ister faiz caiz...

Ödüllü İş Bulmacası No:17 – Satınalma Dergisi

İŞ BULMACASI No:17 (Ödüllü) Meydan okumayı sevenler için hazırlanmaktadır. Güzel bir mola verin. İş hayatının güncel terimlerini hatırlayın. Zihinsel bir tazeleme için bulmaca...
  • Hammadde / Ürün Tedarik ve Satış Hizmetleri
  • Akreditif ve Dış Ticaret Danışmanlığı
  • Ülke / Sektör Analizi ve Araştırma Raporu

Ticari Hizmetlerimizden Faydalanın

Satınalma Dergisi'ne Dijital Üye Olun

Dijital Üyelik ile Satınalma Dergisi'nin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 10 YILLIK ARŞİVİ

Yayınlanmış Tüm Sayılara ve Yayınlanacak 12 Sayıya Dijital Olarak Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

KURUMSAL ÜYELİK AVANTAJLARI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın