Spielwarenmesse 2023 Oyuncak Fuarı Tüm Duyulara Hitap Edecek

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Dünyanın önde gelen oyuncak fuarlarından biri olan Spielwarenmesse’nin 2023 Diyalog Toplantısı, basın mensupları ve sektör temsilcilerinin katıldığı bir etkinlikle gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Spielwarenmesse Türkiye Ülke Temsilcisi Feustel Fairs & Travel‘den Y. Emre Yardımcı ve M. Atila Özal’ın yaptığı toplantıda Spielwarenmesse eG Yönetim Kurulu Sözcüsü Christian Ulrich, Nürnberg Oyuncak Fuarı‘yla ilgili ayrıntılı bir sunum yaptı.

Almanya Nuremberg oyuncak organizatörü Spielwarenmesse, 1 – 5 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek Oyuncak Fuarı’nda tüm duyulara hitap etmeye hazırlanıyor. Pandemi sonrası ilk kez fiziki olarak gerçekleştirilecek toplantıya dair detaylar, sektörel basın, dernek, perakendeci ve üreticilerin de hazır bulunduğu toplantıda aktarıldı.

RUHU HİSSEDİN

2023 yılında “Ruhu Hissedin” sloganıyla gerçekleşecek fuarda; oyuncak endüstrisi, sektörün lider etkinliğinde yeniden bir araya gelecek. Katılımcılar ve ziyaretçiler yeni ürünleri ve trendleri keşfetmek, değerli bilgi alışverişleri bulunmak ve tekrar yüz yüze temaslar gerçekleştirmek için Nürnberg Fuar Merkezi’nde buluşacaklar. Organizatör Spielwarenmesse eG, fuarda birçok yeniliğin yanı sıra kendini ispatlamış bir yapı sunarak tüm paydaşlara benzersiz bir fuar deneyimi yaşatacak. Ayrıca, Spielwarenmesse Digital platformuyla, fiziki fuar deneyimi, yeni dijital işlevlerle daha da zenginlestirilecek.

Soldan Sağa:
M. Atila ÖZAL – Spielwarenmesse Türkiye Ülke Temsilciliği
Christian Ulrich – Spielwarenmesse eG Yönetim Kurulu Sözcüsü
Y. Emre YARDIMCI – Spielwarenmesse Türkiye Ülke Temsilciliği

13 ÜRÜN GRUBUNDA İLHAM VERİCİ BULUŞMALAR

Toplantıda fuarın 2023 vizyonuyla ilgili sunum yapan Spielwarenmesse eG Yönetim Kurulu Sözcüsü Christian Ulrich, Spielwarenmesse’nin tüm sektörü bir araya getireceğini belirtti. İster lider marka üreticileri isterse yenilikçi girişimler olsun, 13 farklı ürün grubunda ilham verici bir çeşitlilik sunulacağını ifade eden Ulrich; Oyuncak Fuarı’nın kendini ispatlamış bir fuar alanı yapısıyla, yenilikleri ve trendleri tüm duyularıyla deneyimleme ve katılımcılara doğrudan geri bildirimde bulunma fırsatı sunduğunu belirtti. Ulrich, “Sektörden gelen geri bildirimler çok olumlu — herkes, bu kadar uzun bir aradan sonra tekrar görüşmek için sabırsızlanıyor” dedi.

2023 organizasyonuy’la ilgili yenilikleri paylaşan Ulrich, sunumunda şu başlıklara yer verdi:
“Spielwarenmesse’nin sunduğu özel temalar sektörün günlük ihtiyaçlarına yeni bir ivme kazandırıyor. 4 no’lu salonun sloganı “Stationery meets Toys” (Kırtasiye, Oyuncaklarla Buluşuyor) olarak belirlendi. Adını, aynı adı taşıyan kırtasiye fuarından alan “Insights-X Area“da (Insights-X Alanı), perakendeciler okula dönüş segmenti için çeşitli ürünler sunuyor. Salon 4A’daki Tech2Playin de mutlaka ziyaret edilmesi gerekiyor. Bu alan, “Robot
Oyuncaklar” “Uzaktan Kumandalı Oyuncaklar”, “Sanal Oyun” ve “Elektronik Öğrenme” kategorilerinde elektronik oyuncak sektöründen öne çıkanları bir araya getiriyor. Toys go Green, sürdürülebilirlik teması altında toplanıyor. 2022’de belirlenen bu mega trendi sürdürerek 2 no’lu salonda bu kategoriye uygun ürünleri sunulacak. Bayiler ve üreticiler için hizmetler başlığı altında fikir ve ürün arayan herkes, aradığını Salon 7’de bulacak.

FİKİRLER VE GİRİŞİMLER STARTUPARFA’DA BULUŞUYOR

StartupArea, uluslararası yeni girişimleri ve Almanya’daki genç yenilikçi şirketleri (JIU) bir araya getiriyor ve bu ortak alanı yenilikleri keşfetmek isteyenler için bir cennete dönüştürüyor. Ayrıca “New Product Gallery” (Yeni Ürün Galerisi), alıcıların ürün çeşitliliği tasarımı için yaratıcı ilham vaat ediyor. Bu kompakt alan, 2023 ToyAward adaylarının ve
kazananlarının sunumunun yanı sıra ürünlerine dikkat çekmek isteyen katılımcılar için ikinci sergi noktası olarak kullanabilmelerini sağlayacak. Salon 3A’daki “Toy Business Forum
(Oyuncak İş Forumu), mevcut endüstri ve ticaret konularında, fuar esnasında 13:00 – 15:00 saatleri arasında üst düzey konferansların gerçekleşeceği bir alan olarak işlevine devam ediyor. Burada; “Dijitalleşme’ “Sürdürülebilirlik” “Çeşitlilik” ve “Perakende ve Oyuncak Trendleri” gibi konu başlıklarında uzmanlar bilgilerini paylaşacak”

SPIELWARENMESSE DIGITAL
Nürnberg’deki fiziki fuar deneyimi, tüm katılımcılar için yeni dijital olanaklarla daha da zenginleştirilecek. Spielwarenmesse Digital platformunun genişletilmiş işlevleri sayesinde, tüm paydaşlar, ilgi alanlarına göre eski ve yeni kontakları filtreleme ve daha kolay bulma fırsatına sahip olacak. Kolayca kurulabilecek iş ağı fonksiyonu sayesinde ilk temasların
kurulmasını ve yerinde toplantıların verimliliğini artıracak.

FUARA NASIL KATILIRIM ?

1-5 Şubat 2023 tarihlerinde Nürnberg’de düzenlenecek fuara 70’ten fazla ülkeden 2.000’in üzerinde katılımcı bekleniyor. On binlerce yeni ürünün sergileneceği fuara ilgi çok büyük.

Fuar giriş bileti satın almak için alttaki adımların izlenmesi gerekiyor:

  1. https://www.spielwarenmesse.de/en/visit/tickets sayfasından sisteme kaydolun
  2. Kullanıcı bilgilerinizi e-postayla aldıktan sonra yine aynı sayfaya giriş yapın
  3. Online biletinizi kredi kartınızla satın alın

Kaydı olan firmalar mevcut kullanıcı bilgileriyle yine aynı sayfadan giriş yaparak biletlerini direkt satın alabilirler.

Almanya Konsolosluklarında oluşan yoğunluk sebebiyle fuarın Türkiye temsilciliği, fuar biletini bir an önce alıp davet mektubuyla birlikte vize başvurusu yapılmasını öneriyor.

Konuyla ilgili soru ve destek için: turkey@shop.spielwarenmesse.de