Yazarlarımız Arasına Katılın

Satınalma Dergisi’nde veya 7 Gün 7 Gündem köşesinde yazar olmak, uzmanlık alanınızla ilgili bilgi ve deneyimlerinizi paylaştığınız köşe yazıları ve makaleler yayınlamak üzere yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Yazarlık başvurusu sonrası yayınlanmasını arzuladığınız yazılarınızı 7gundem@satinalmadergisi.com e-posta adresi üzerinden bize iletebilirisiniz.

Profesyonellerle 7 Gün 7 Gündem köşelerimizde, sektör çalışanları, iş hayatının gerçek gündemini meslektaşlarıyla paylaşıyor. Böylelikle farklı ana ve alt sektör çalışanların görüş alış verişinin artmasını ve tecrübelerin paylaşılmasını arzu ediyoruz.

Haftanın her gününü özel bir gündeme ayırıyor ve bu gündem bir hafta boyunca değerlendirmeye açıyoruz. Her hafta başından başlayarak ise sabah saatlerinde gün gün yeni gündemler devreye girecek. Haftanın ilk gününü Satınalma ve İdari İşler ile başlatıyoruz. Pazar günü ise İnsan Kaynakları ve Sosyal ile bitiriyoruz.

Profesyonellerle 7 Gün ve 7 Gündem:

  • Pazartesi – SATINALMA ve İDARİ İŞLER
  • Salı – GÜMRÜK ve DIŞ TİCARET
  • Çarşamba – LOJİSTİK ve TAŞIMACILIK
  • Perşembe – TEKNOLOJİ
  • Cuma – TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ
  • Cumartesi – PAZARLAMA ve SATIŞ
  • Pazar -SOSYAL ve İNSAN KAYNAKLARI

ÖRNEK GÜNDEM KONUSU : ( Amacı, özet yazı, 2-3 paragraf ve soru içermelidir )

 

Brexit, şirket satınalma politikalarınızı nasıl etkileyecek ?

Avrupa Birliği ve İngiltere arasında görüşmeler devam ediyor. 31 Ekim 2019 tarihinden itibaren çeşitli senaryolar var. Taraflar arasında nasıl bir anlaşma yapılacağı ve neleri kapsayacağı hayli tartışmalı…

İngiltere ile ticaret yapan bir firmayız. Tedarikçilerimiz var. Belirli malzeme ve parçaları ithal ediyoruz. Sattığımız ürünler de mevcut. Türkiye olarak ithalat ve ihracatta ne gibi risklerle karşı karşıyayız? Ticareti olan firma yöneticilerimize sormak istiyorum. İngiltere’de paydaşlarınızdan ne tür bilgiler alıyorsunuz ? Stok politikalarınız nasıl ? Ne gibi ek vergiler öngörülüyor ? Sağlıklı raporları nereden ve nasıl edinebilirim ?  Paylaşırsanız sevinirim.

Gündem Önerimi Nasıl Ulaştırmalıyım ?

Çalıştığınız sektör ve faaliyet alanı ile ilgili gündemi bizimle paylaşabilirsiniz.
2 – 3 paragraf gündem yazınızı, tespitleriniz ve cevaplanmasını istediğiniz sorunuzu bize 7gundem@satinalmadergisi.com gönderebilir ve yazar başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Gündem Yazar Bilgisi Formu:

Her bir gündem yazarının sayfasının altında Profili yer almaktadır. Profil kısımlarında; fotoğrafı, kısa özgeçmişi ve sosyal medya linklerini içeren köşesi bulunmaktadır.

Gündem Yazarı Olmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Gündem önerinizi editor@satinalmadergisi.com adresine göndermeli ve yukarıda yer alan yazar bilgi formunu doldurmanız gerekmektedir.