Akrep Burcunda Ay Tutulması

ÜRÜN ve FİRMA ARAŞTIRMA

Betül Erdem
5 Haziran 1985 Erzincan doğumluyum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu anda da özel sektörde satınalma uzmanı olarak çalışmaya devam etmekteyim. İstanbul Üniversitesi’nde Tedarik Zincir Yönetimi alanında yüksek lisans yapmaktayım. Çocukluğumdan beri astrolojiye olan ilgimi artık profesyonel hayata geçirmek amacı ile 2015 yılında temel seviye astroloji eğitimine başladım. 2017 yılından Astroloji Türkiye Akademi’sinde Klasik Astroloji eğitimi ileri seviyeden mezun oldum. Kendimi daha iyi tanıma ve hayatımı anlamlandırma isteğiyle başlayan yolculuğum ve profesyonel anlamda eğitim alarak devam etti. Öğrenmeye başladıkça, hayatım daha da anlam kazandı ve hiç bırakmadan büyük bir tutukluyla başladığım hobim zamanla mesleğe dönüştü.
Betül ERDEM

Astrolog & Yazar

16 Mayıs Pazartesi günü Akrep burcunun 25 derecesinde saat 07:15’te bir Ay tutulması meydana geliyor. Şu anda tutulmanın etkisini altındayız ve bu süreç önümüzde ki birkaç ay daha devam edecek. Ay tutulmaları hayatımızda çözülmemiş konuları aydınlatır, farkındalığımızı arttırır ve gerçeklerle yüzleşmemizi sağlar. Tamamlanma ve sonlanma enerjisi verir.

Astrolojide Akrep burcu değişim ve dönüşümü, derinliği, tehlikeyi, krizleri, kıskançlığı, gücü, hırsı, borçlarımızı, ödemeleri, kredileri, vergi, sigorta, nafaka, miras, eş, ortak ve danışan gelirlerini, kazaları, ameliyatları ve cinsellikle ilgili konuları, mundane astrolojide ise cerrahları, katilleri, morgları, sahte medyumları, mayfa, nefret suçlarını, çocukların ölüm nedenlerini, dış borçları, kimyasal ve zehirli toksik maddeleri, biyolojik silahları, laboratuvarları, psikologları, psikiyatristleri, araştırmacıları ve adli tıpı temsil eden konularını temsil eder.

Yeniay 6-12 askında gerçekleşiyor. Sağlığımız, gündelik hayatımız, evcil hayvanlarımız, iş hayatımız, çalışma ortamımız, iş arkadaşlarımız, bilinçaltı konuları, rüyalar, gizli düşmanlar, bağımlılıklar, fedakârlıklar, kayıplar, dedikodular, depremler, hastaneler, hapishaneler, yetimhaneler, gizli topluluklar, sel baskınları, çalışanlar, ordu ve polis, sendikalar, grevler, salgın hastalıklarla ilgili konuları ön plana çıkarabilir.

Bu dönem özellikle ilişkilerle ilgili yarım kalan konuların konuşulması, bitmeyen ilişkilerin bitmesi, ilişkiler aracılığı ile değişim ve dönüşümlerin yaşanması muhtemel olacaktır. İletişim konuları ön plana çıkabilir, geçmişten getirdiğimiz meselelerin üzerinde daha çok düşünebiliriz. İş ve çalışma hayatımızla ilgili bazı krizler ortaya çıkabilir. Çalışma arkadaşlarımızın istif etmesi ve ekiple ilgili değişiklikler yaşanabilir.

Hayatımızda şu ana kadar göremediğimiz gerçekler ve değiştiremediğimiz durumların hepsi karşımıza çıkabilir.  Değişime daha fazla direnç göstermeyebiliriz, korkularımızla yüzleşebilir ve var olanı kabul etmemiz gerekebilir. Bu değişimler krizle gelebilir ve kolay olmayabilir. Maddi ve manevi anlamda sarsılabiliriz. Akrep burcu hiçbir şeyi aleni yapmaz ve dürüst savaşmaz, dolayısı ile nefretini ve öfkesini en derinden besleyebilir. Tutulma ile birlikte bu öfke ve nefret gibi duygularda ortaya çıkabilir. Kıskaçlık duygumuz artabilir, ilişkide sorun yaşamamıza neden olabilir.  Fiziksel açıdan ise değişim ve dönüşme isteğimiz olabilir, estetik ameliyatlar birtakım cerrahi müdahalelerle ilgilide sonuçlanmalar yaşayabiliriz. Tutuma cinsellikle ilgili konulara da vurgu yapıyor, cinsel hayatımızla ilgili sorunları çözmek için adım atabiliriz, ayrıca çok fazla kıskançlık ve aldatılmaların ortaya çıktığına şahit olabiliriz. Psikolojik açıdan uzun zamandır bizi rahatsız eden çözemediğimiz bir meselenin kendiliğinden kapandığına şahit olabiliriz.

Dolunay ülkemizin 5/11 aksında meydana geliyor. Jüpiter üzerinde gerçekleşecek olan Tutulmanın etkilerini ülkemizde de derinden hissedileceğini gösteriyor. Astrolojide Jüpiter sosyal bilinci kontrol eden sitemleri, bilgiyi, kültürü, din adamlarını, genel ahlak anlayışını, yabancıları ve onlara olan bakış açısını uluslararası ticareti, medya ve reklamları, hukukçuları ve üniversiteleri temsil eder. Eğitim sistemi ile ilgili yeni kararlar açıklanabilir. 5. evdeki tutulma çocuklar, gençler, eğitim sistemi, sporsal faaliyetler, sporcular, sanatçılar, eğlence yerleri, borsa ve piyasalar, seçimler, halkın oyu, meclis, yasama faaliyetleri, halkın gelecek beklentileri, teknoloji, sivil toplum kuruluşları, ülkemizin dost ve müttefiklerini ilgilendiren konularında ön plana çıkabilir. Meclis, anayasa, hukukçular ön planda olabilir. Yeni yasalar çıkabilir. Kadınlarla veya çocuklarla ilgili üzücü haberler duyabiliriz. Eğlence yerleri, alışveriş merkezler, spor salonları ve stadyumlarla ilgili bir karar alınabilir. Sanatçılar, kadınlar, ünlüler, siyasetçilerle ve eğlence yerleri ile ilgili bazı krizleri ortaya çıkabilir. Sporcularla ilgili önemli başarılar elde edilebilir. Ekonomik açıdan zorlayıcı olaylarla karşılaşabiliriz. Ayrıca sanatçılar, sporcular ve siyasetçilerle ilgili kayıplar yaşanabilir, üzücü haberler alabiliriz ve bazı gizli saklı sırlar ortaya dökülebilir.

Gerek ülkemizde gerekse dünyamızda depremler görülebilir.

Sağlık açısından ise üreme organları ve zührevi hastalıklara ilgili problemler görülebilir.

KOÇ BURCU: Nafaka, miras, burs, borçlar, krediler, ödemlerle ilgili konularda neticelenmeler yaşayabilirsiniz. Ruhsal anlamda değişip dönüşebilirsiniz. Birtakım gizli sırlar ortaya çıkabilir. Krizler evi olduğu için de bu tutulmanın etkileri sizin için biraz daha sancılı olabilir. Ruhsal olarak şifalanabilirsiniz.

BOĞA BURCU: İkili ilişkiler, dostluklar, evlilik ve ortaklıklarda bazı sırlar açığa çıkabilir. İlişkinizi veya ortaklığınızı sonlandırmak zorunda kalabilirsiniz. Uzun zamandır taşınmakla ilgili fikirleriniz varsa bununla ilgili karar alabilirsiniz. İlişkisi olan Boğa’lar ciddi karalar alabilir, evlilik yolunda bir takım adımlar atabilir.

İKİZLER BURCU: Çalışma hayatınızda iş arkadaşlarınızın gerçek yüzü ortaya çıkabilir. İşinizden memnun değilseniz eğer iş değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Yaşayacağınız gerginlik sağlığınızı etkileyebilir sakin kalmaya ve öfkenizi kontrol altında tutmaya çalışın. Özellikle üreme organları ile ilgili rahatsızlıklar görülebilir.

YENGEÇ BURCU: İlişkisi olan Yengeçler için zorlayıcı olabilir ilişkinizle ilgili birtakım gerçekleri öğrenebilirsiniz. Çocuklarınızla olan ilişkinizi gözden geçirmek ve sorunlarınızla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Yeteneklerinizi keşfedebilir ve hobilerinizle daha profesyonel olarak ilgilenmek isteyebilişiniz. Ayrıca kendinize bugünü tatil edebilirsiniz, biraz daha sakin geçirmek size iyi gelebilir.

ASLAN BURCU: Ebeveynlerinizle daha çok ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ailenizle ilişkinizde büyük değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz, ailevi bazı sırlar ortaya çıkabilir ve ilişkiniz kopma noktasına gelebilir. Ayrıca taşınabilir veya sosyal çevrenizi değiştirmeye karar verebilirsiniz. Kariyer anlamında da birtakım belirsiz durumlar netleşebilir.

BAŞAK BURCU: Yakın çevrenizle ilgili birtakım sırları öğrenebilirsiniz. Satış, reklam, pazarlama ve iletişimle ilgili her konuda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Daha önce başlattığınız girişimlerle ilgili imza aşamasına gelebilirsiniz. İletişimsel olarak gergin olabilirsiniz sakin kalmaya ve düşüncelerinizi yazarak enerjinizi olumlu şekilde kullanmaya çalışabilirsiniz.

TERAZİ BURCU: Uzun zamandır beklediğiniz bir para elinize geçebilir. Anlaşma ve sözleşmelerle ilgili karar aşamasına gelebilirsiniz. Eş ve ortak gelirleri, miras ve nafaka ile ilgili konularda neticelenmeler yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU: İkili ilişkilerinizde büyük değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Öğrendikleriniz karşısında ilişkinizin yapısını tamamen değiştirebilir veya sonlandırabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeli hayatınızda size engel olan ne varsa bırakmasını öğrenmelisiniz.  Kişisel girişimlerinizi için ise kendinizi daha istekli hissedebilirsiniz. Daha iyi organize olmak ve stratejik davranmak isteyebilirsiniz. Fakat aşırı hırs sizi ruhsal açıdan yıpratabilir dikkat!

YAY BURCU: Hayatınızla ilgili kimsenin bilmediği bazı sırlar ortaya çıkabilir. Gizli düşmanlarınızın farkına varabilirsiniz. Öğreneceğiniz şeyler hayatınızı komple değiştirebilir. Hislerinizin de güçlenmesi ile birlikte bazı olayları önceden sezebilirsiniz. Haberci rüyalar görebilirsiniz. Meditasyon yapmak ve yalnız kalmak size iyi gelebilir.

OĞLAK BURCU: Bazı arkadaşlıklarınızı sonlandırabilirsiniz. Üye olduğunuz bir gruptan ayrılabilirsiniz. Gelecek planlarınızı yeniden şekillendirmek zorunda kalabilirsiniz.

KOVA BURCU: Kariyer hayatınızda yöneticilerinizle aranızdaki sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Sorunlarınızı çözmek ve yüzleşmek için atacağınız adımlar kariyerinize yepyeni bir yön verebilir. İstifa edebilir ve işinizden ayrılabilirsiniz. Evlilik ve uzun dönem ilişki olan Kova burçları için de oldukça zorlu bir tutulma olabilir eğer ilişkinizde pürüzler varsa veya güven sorunu yaşıyorsanız ilişkinizi bitirmek zorunda kalabilirsiniz.

BALIK BURCU: Hukuksal konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Ayrıca yabancılarla ortaklaşa yaptığınız işlerle ilgili neticelenmelerde söz konusu olabilir. Akademik çalışmalarınıza daha ise çok derinleşebilir ve araştırmalar yapabilirsiniz. Basın ve yayın ile ilgili çalışmalarınız neticelenebilir yeni bir kitabınız yayınlanabilir. Hayata karşı bakış açınız düşüncelerinizle ilgili önemli değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

Akılcı Tahminler Rehberi

Hep bir sorgulamalar, hep bir tahminler, hep hep hep varsayımlar ve ihtimaller dünyasıdır iş hayatı. Devamlı bir şeyleri anlamak, fark...

Zaman Baskısı ve Yukarıdan Aşağıya Görsel Dikkat

Markaların, hedef kitlelerinin dikkatini çekebilmek için sıklıkla başvurduğu aşağıdan yukarı görsel dikkate ek olarak içsel, amaca odaklı gerçekleşen ve...

Nöropazarlama Uygulamalarının Sanayi Sektörüne Uyarlanması Nasıl Olur ?

Pazarlama Beyinde Başlar… Nöropazarlama, nörobilim ve pazarlama ana bilim dallarındaki yöntem ve uygulamaların disiplinler arası bir yaklaşımla pazarlama alanında kullanılmasını...

Aşırı Düşük Kapsamında Belgelerin Sunuluş Şekli ?

İtirazen Şikayet Konusu;  TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Satın Alma ve Stok Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 14.10.2022 tarihinde açık ihale...

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 19. Kez 16-18 Şubat’ta Gerçekleşecek

Tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olan iplik endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler, 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde 19. kez TÜYAP...

Alüminyum & Demir-Çelik, Endüstriyel Fırınlar & Isıl İşlem & Döküm Sektörlerinde Personel Sıkıntısı

Değerli Sanayicilerimiz ve Kıymetli İşverenlerimiz, Milyonlarca dolar yatırımlar yaptık, fabrikalar kurduk, tesisleştik, makinalar ve teçhizatlar aldık. Borç aldık, kredi çektik,...

İşveren, İşçiye Tahsis Ettiği Aracı, Mesai Saatleri Dışında Araç Takip Sistemi ile İzleyebilir mi ?

İşverenler, işyeri dışında yapılacak işlerini işçilerine tahsis ettikleri hizmet araçları vasıtası ile yürütmekte ve işçilerin kullandığı araçlara araç takip...

SATIŞ YÖNETİCİLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI – New Sales Mindset –

SATIŞ YÖNETİCİLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI - New Sales Mindset - Son Başvuru: 8 ŞUBAT 2023 Program Süresi: 60 Saat (5 Hafta sonu Online...

Makine Sektörü 2022 Yılını 25,3 Milyar Dolar İhracatla Tamamladı

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından açıklanan konsolide verilere göre, 2022 yılı sonunda Türkiye'nin serbest bölgeler dâhil toplam makine ihracatı...

Yatırım Teşvik Kapsamı İthalat İşlemlerinde ATR Dolaşım Belgesi ve Ek Mali Yükümlülük

Yazımızın konusu 2012/35 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar uyarınca, yatırım teşvik belgesi kapsamında, GTS ülkelerinden ek mali yükümlülüğe...
  • Hammadde / Ürün Tedarik ve Satış Hizmetleri
  • Akreditif ve Dış Ticaret Danışmanlığı
  • Ülke / Sektör Analizi ve Araştırma Raporu

Ticari Hizmetlerimizden Faydalanın

Satınalma Dergisi'ne Dijital Üye Olun

Dijital Üyelik ile Satınalma Dergisi'nin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 10 YILLIK ARŞİVİ

Yayınlanmış Tüm Sayılara ve Yayınlanacak 12 Sayıya Dijital Olarak Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

KURUMSAL ÜYELİK AVANTAJLARI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın