Jüpiter Koç Burcunda

ÜRÜN ve FİRMA ARAŞTIRMA

Betül Erdem
5 Haziran 1985 Erzincan doğumluyum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu anda da özel sektörde satınalma uzmanı olarak çalışmaya devam etmekteyim. İstanbul Üniversitesi’nde Tedarik Zincir Yönetimi alanında yüksek lisans yapmaktayım. Çocukluğumdan beri astrolojiye olan ilgimi artık profesyonel hayata geçirmek amacı ile 2015 yılında temel seviye astroloji eğitimine başladım. 2017 yılından Astroloji Türkiye Akademi’sinde Klasik Astroloji eğitimi ileri seviyeden mezun oldum. Kendimi daha iyi tanıma ve hayatımı anlamlandırma isteğiyle başlayan yolculuğum ve profesyonel anlamda eğitim alarak devam etti. Öğrenmeye başladıkça, hayatım daha da anlam kazandı ve hiç bırakmadan büyük bir tutukluyla başladığım hobim zamanla mesleğe dönüştü.
Betül ERDEM

Astrolog & Yazar

Jüpiter gezegeni 11 Mayıs’ta Koç burcuna geçiş yaptı ve 27 Ekim’e kadar Koç burcunda hareket etmeye devam edecek. Daha sonra Balık burcunda gerilemeye başlayacak. 21 Aralık 2022 ve 17 Mayıs 2023 tarihleri arasında tekrar Koç burcunda hareket etmeye devam edecek.

Astrolojide Jüpiter şansı, bolluğu, genişlemeyi, bereketi, inançları, felsefeyi, bilgeliği, adaleti, entegrasyonu, özgürleşmeyi, umut ve istekleri, iyimserliği, kontrolsüz büyümeyi ve fanatizmi, Dünya astrolojisinde ise toplumu ve sosyal bilinci kontrol eden bütün sistemleri, din adamlarını, profesörleri, anayasayı, toplumun genel ahlak anlayışını, farklı kültürleri, yabancıları, üniversiteleri, büyükelçileri, uluslararası ticareti, medyayı, reklamları, popüler kültürü, yayıncıları, yayınevlerini, hukukçuları, uçakları ve gemileri temsil eder.

Astroloji de Koç burcu girişkenliği, cesareti, risk almayı, enerjiyi, ataklığı, heyecanı, bireyselliği, bencil olmayı, bağımsızlığı ve dürüstlüğü, Mundan Astroloji de ise yangınları, aktif volkanları, siyaset mağdurlarını, sansasyonları, enerjiyi, kuraklığı, demiri, güneş patlamalarını, rütbesiz askerleri, rekabete dayalı sporlar, sporcuları, liderleri, öncüleri ve itfaiyecileri temsil eder.

Ateş grubu olan Koç, Aslan ve Yay burçları için şanslı bir dönem başlıyor. Özellikle Koç burçları atacağı adımlarda gökyüzünden muhteşem bir destek görecekler. Kendilerini manen daha iyi hissedecek ve maddi anlamda da güzel fırsatlarla karşılaşacaklar. Fakat şunu unutmamak gerekiyor Jüpiter’in büyütme enerjisi var ve içinde bulunduğunuz durumu iyi ise daha iyiye kotü ise daha da kötüye götürebilir. Yani kilo aldığınız bir dönemde iseniz daha fazla kilo aldırabilir veya çok para kazandığınız bir dönemden geçiyorsanız gelirleriniz daha da artacaktır.

Bu süreç öyle bir süreç olacak ki kendi inançlarımız ve değerlerimiz doğrultusunda hareket edeceğiz. Bireysellik ön planda olacak. Kendimize yeni bir sistem kurabiliriz. Bir gruba veya birliğe ait olmak toplu olarak hareket etmekten uzak kalabalıklar içinde ön planda olmayı tercih edeceğiz. Cesaretimiz artacak, yeteneklerimizle ön planda olacağız. İş hayatında risk olabilir ve ilişkilerde daha cesur olabiliriz.

Bu dönem kendi şansımızı kendimiz yaratacağız, birilerinden yardım gelmesini beklemeden harekete geçeceğiz. Kendi kendimizi motive edeceğiz. İçimizde gücü keşfedeceğiz.

Özellikle ortaklaşa iş yaptığımız kişilerle ilişkilerimiz de bu dönem gerginlik olabilir. Hareket etmekte zorlanan işleri ağırdan alan kişilere karşı tahammülümüz olmayabilir. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta ise daldan dala atlamadan başladığımız işi bitirmek için çaba göstermek olacaktır.

Yeni bir din anlayışı felsefi bir yapı ortaya çıkabilir. Dinler arası rekabet kendini ortaya çıkarma telaşı söz konusu olabilir. Hukuki alanda yeni yasalar ortaya çıkabilir. Eğitim sistemi, üniversitelerle ilgili yeni bir süreç başlayabilir. Yepyeni bölümler açılabilir. Basın ve medyada hiç denenmemişin denenmesi söz konusu olabilir. Yeni yazalar ve gazeteciler ortaya çıkabilir. Dış ticaret yepyeni bir boyut kazanabilir.

Güneş patlamaları, yangınlar ve volkanik patlamalar olabilir. Ülkeler arası politik gerilimler olabilir. Daha önceki Koç burcu sürecinde Arap Baharı başlamıştı yine böyle bir olay meydana gelebilir. Askeri alanda özellikle hareketli bir dönem olabilir.

Jüpiter ülkemizin 10. evinde hareket edecek. Yeni liderler ortaya çıkabilir, ön planda olabilir ve konuşulabilir. Jüpiter Koç burcunda iken 2011 yılında seçimler yapılmıştı. Yine bu süreçte seçim olabilir.

Biraz da burçlar üzerindeki etkilerine bakalım.

KOÇ BURCU: Yeni girişimlerde bulunmak için gökyüzünden çok güzel bir destek görebileceksiniz. Bakış açınızı tamamen değiştirebilirsiniz. Son derece cesur olabilir. İçinizde gücü keşfedebilirsiniz. Yeni fikirlere daha sıcak bakabilirsiniz. Kalbi boş olan Koç burçları yeni bir ilişkiye başlayabilir. İkili ilişkiler açısından güzel fırsatlar sizi bekliyor. Ayrıca kilo almaya meyilli olacağınız bir dönemde olacağınız için spora ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz. Fiziksel açıdan görüntünüzü değiştirmek ve yenilenmek isteyebilirsiniz.

BOĞA BURCU:  Jüpiter’in hayatınızda ki etkileri gözle görülür olmaktan ziyade sizin için daha içsel geçebilir. Hayatınızda ruhsal anlamda büyüme ve gelişme ile kendi iç dünyanızı zenginleştirmek isteyebilirsiniz. Bu zamana kadar bilinçaltınıza attığınız ve nedenini çözemediğiniz olayları daha iyi analiz edebilir ve sezgilerinizin yardımı ile bazı sorunların cevaplarını bulabilirsiniz. Okültizm, parapsikoloji ve şifa ile ilgili araştırmalar yapmak ve bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Çok fazla rüya görebilirsiniz, hisleriniz güçlenebilir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken şey gizli düşmanlar, kıskançlıklar ve dedikodular olacaktır. Jüpiter’in büyütme enerjisi arkanızdan çevrilen işlere dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor. Ayrıca bir şekilde korunduğumuzu hissedecek olaylar yaşayabilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Gireceğiniz sosyal ortamlarda tanışacağınız yeni insanlar sayesinde arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz. Özellikle yabancı kültürden ve eğitimli insanlarla karşılaşabilirsiniz. Geleceğe dair plan yapabilir ve yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Özellikle kariyer gelirlerinizle ilgili olumlu artışlar yaşanabilir. Toplumsal fayda getirecek organizasyonlarda görev alabilirsiniz. Arkadaş çevreniz size maddi ve manevi açıdan destek olabilir. Sosyal medyada daha aktif olabilir ve hatta tanınabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU: Jüpiter size iş ve kariyer açısından önemli şans ve fırsatlar sunacaktır. Kariyer hayatınızda yükselebilir ve toplumsal açıdan tanınan biri olabilirsiniz. İş hayatınızda sorumluluklarınızı artabilir. Daha çok göz önünde olabilir İşinizden dolayı sık sık yurt dışı seyahatlerine gidebilirsiniz. Ve birçok Yengeç bu dönem evlenebilir.

ASLAN BURCU: Hayata bakış açınız değişebilir, farklı fikirleri araştırabilirsiniz. Kendinizi özgürce ifade etmek isteyebilir. Sınırlarınızı yeniden çizebilirsiniz. Kişisel anlamda kendinizi zenginleştirmek en büyük isteğinizi olabilir. Bunun için din, felsefe, kişisel gelişim konuları ve astroloji üzerine araştırmalar yapabilir ve eğitim alabilirsiniz.  Yeni bir üniversiteye başlamak veya yüksek lisans yapmak isteyebilirsiniz. Yabancı ülkelere ve kültürlere olan ilginiz artabilir. Sık sık yurt dışı seyahatlerine çıkabilirsiniz. Uzun yolculuklar yapabilirler. Yabancı kültürden insanlarla tanışabilir ve çevrenizi genişletebilirsiniz. Uluslararası alanda yapacağınız işlerde önemli şanslar ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Yabancılarla yapacağınız ortaklıklar ve imzalar gündeme gelebilir. Hukuksal olarak devam eden süreçleriniz varsa sizin lehinize olacak şekilde sonuçlanabilir.

BAŞAK BURCU: Bu süreçte eş ve ortak gelirlerinden yana olumlu bir destek görebilirsiniz. Eşinizin ve veya ortağınızın gelirinde ki artışlar sizi finansal açıdan rahatlatabilir. Miras, nafaka, burs ve kredi ile ilgili konularda beklentileriniz lehinize sonuçlanabilir. Borçlarınız varsa eğer bu süreçte bunları yapılandırmakta ve maddi konularda ayaklarınız yere sağlam basacak şekilde hareket etmeniz sizin için iyi olacaktır zira Jüpiter’in büyütme enerjisi sizin maddi açıdan zorlayabilir. Danışmanlık yapan Başak burçlarının gelirlerinde artış olabilir. Kaza ve her türlü hayati riskten ilahi anlamda korunduğunuzu hissettirecek olaylar yaşayabilirsiniz.

TERAZİ BURCU: Bekâr Teraziler ciddi bir ilişkiye başlayabilir ve evlilik yolunda bir adım atabilir. İlişki açısından güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İlişkilerde partnerinize karşı daha anlayışlı olmakta ve sabır göstermekte zorlanabilirsiniz. Problemli ilişkilerde sorunlar ise büyüyebilir ve ilişkiniz bitme noktasına gelebilirsiniz. İlişkisinde her şey yolunda olanların ise korkmasına gerek yok çünkü bir yıl boyunca sizler ilişkinizi daha zenginleştirebilecek ve mutlu olabileceksiniz. Ortaklık açısından önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle danışmanlık yapan Terazi burçlarının müşterileri artabilir.

AKREP BURCU: İş arayan veya mevcut işini değiştirmek isteyen Akrep burçları işle ilgili çok güzel fırsatlarla karşılaşabilirler. Özellikle yabancı firmalarda kolayca iş bulabilirsiniz. Gelişime daha açık olabilirsiniz, işinizle ilgili eğitimlere katılabilirsiniz. Ekip çalışmalarında ön plana çıkabilirsiniz. Çalışma şartlarınızla ilgili yenilikler olabilir. Eğer çalışma şartlarından memnun değilseniz iş hayatı ile ilgili sorunlarınız daha da büyüyebilir. Çalışma arkadaşlarınıza karşı biraz daha sabırsız olabilirsiniz. Evcil bir hayvan edinmek isteyebilir, ailenize küçük bir üye daha katabilirsiniz. Sağlık açısından ise kafa, beyin, yüz, baş ağrısı, migren, yaralanma kas ve kan hastalıkları, ateşli hastalıklar ve kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var.

YAY BURCU: Kalbiniz boşsa eğer uzun zamandır hayatınızda kimse yoksa aşk kapınızı çalabilir. Aşk hayatınızda aradığınız mutluluğu bulabilirsiniz. Bu dönem çok fazla insanın ilgisi üzerinizde olabilir ve karar vermekte zorlanabilirsiniz. İlişkisi olan Yay burçları evlilik yolunda adım atmak isteyebilir. Eğer ilişkiye dair sorunlarınız varsa ve çözemiyorsanız Jüpiter’in büyütme enerjisi maalesef bu sorunlarınızı büyütmeye devam edecektir. Ya sorunlarınızı çözerek ilişkinizi güzelleştirmek isteyecek veya ilişkinizi bitirmek isteyeceksiniz. Sık sık tatil yapabilir, eğlence, konser ve tiyatroya gidebilir ve daha fazla sosyalleşebilirsiniz. Ayrıca şans oyunları ve borsa gibi riskli yatırımlardan ekstra gelir elde edebilirsiniz. Birçok Yay burcu bu yıl hamile kalabilir ve çocuk sahibi olabilir. Kendi yeteneklerinizi geliştirmek isteyebilir sevdiğiniz veya yeteneğiniz olan bir alanda eğitim almak isteyebilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Evinizi yenilemek, dekore etmek isteyebilirsiniz. Ya da taşınarak daha geniş bir eve geçmek isteyebilirsiniz. Gayrimenkullerinizle ilgili önemli fırsatlar elde edebilirsiniz.  Diğer yandan aile içinde çözülmemiş sorunlarınız varsa bu sorunlarınız üstüne gitmeye ve çözmeye çalışabilirsiniz. Ailenizle ilişkilerinizde bazı gerginlikler yaşanabilir.

KOVA BURCU: Yakın çevrenizden ve kardeşlerinizden yana güzel destekler görebilir ve bazı fırsatlar elde edebilirsiniz. Sık sık kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. Eğitim, kurs ve seminerlere katılarak bilgi anlamında kendinizi daha çok zenginleştirebilirsiniz. Hayata karşı daha farklı pencerelerden bakmayı öğrenebilir ve yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Düşüncelerinizi daha cesursa ifade edebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işlerle ilgili çalışmalarınız olabilir. Sosyal medyada daha aktif olabilirsiniz. Kitap yazmaya başlayabilirsiniz.

BALIK BURCU:  Maddi açıdan çok güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Gelirlerinizi arttıracak projelerde görev alabilir ve daha yoğun çalışabilirsiniz. Maddi açıdan özgürleşmek isteyebilirsiniz. Yetenekleriniz keşfedebilir, manevi açıdan kendinizi zenginleştirecek fırsatlar karşınıza çıkabilir. Bu süreçte harcamalarınıza dikkat etmeli gelir ve gider dengenizi korumanızda fayda var.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

Akılcı Tahminler Rehberi

Hep bir sorgulamalar, hep bir tahminler, hep hep hep varsayımlar ve ihtimaller dünyasıdır iş hayatı. Devamlı bir şeyleri anlamak, fark...

Zaman Baskısı ve Yukarıdan Aşağıya Görsel Dikkat

Markaların, hedef kitlelerinin dikkatini çekebilmek için sıklıkla başvurduğu aşağıdan yukarı görsel dikkate ek olarak içsel, amaca odaklı gerçekleşen ve...

Nöropazarlama Uygulamalarının Sanayi Sektörüne Uyarlanması Nasıl Olur ?

Pazarlama Beyinde Başlar… Nöropazarlama, nörobilim ve pazarlama ana bilim dallarındaki yöntem ve uygulamaların disiplinler arası bir yaklaşımla pazarlama alanında kullanılmasını...

Aşırı Düşük Kapsamında Belgelerin Sunuluş Şekli ?

İtirazen Şikayet Konusu;  TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Satın Alma ve Stok Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 14.10.2022 tarihinde açık ihale...

Uluslararası İstanbul İplik Fuarı 19. Kez 16-18 Şubat’ta Gerçekleşecek

Tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olan iplik endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler, 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde 19. kez TÜYAP...

Alüminyum & Demir-Çelik, Endüstriyel Fırınlar & Isıl İşlem & Döküm Sektörlerinde Personel Sıkıntısı

Değerli Sanayicilerimiz ve Kıymetli İşverenlerimiz, Milyonlarca dolar yatırımlar yaptık, fabrikalar kurduk, tesisleştik, makinalar ve teçhizatlar aldık. Borç aldık, kredi çektik,...

İşveren, İşçiye Tahsis Ettiği Aracı, Mesai Saatleri Dışında Araç Takip Sistemi ile İzleyebilir mi ?

İşverenler, işyeri dışında yapılacak işlerini işçilerine tahsis ettikleri hizmet araçları vasıtası ile yürütmekte ve işçilerin kullandığı araçlara araç takip...

SATIŞ YÖNETİCİLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI – New Sales Mindset –

SATIŞ YÖNETİCİLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI - New Sales Mindset - Son Başvuru: 8 ŞUBAT 2023 Program Süresi: 60 Saat (5 Hafta sonu Online...

Makine Sektörü 2022 Yılını 25,3 Milyar Dolar İhracatla Tamamladı

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından açıklanan konsolide verilere göre, 2022 yılı sonunda Türkiye'nin serbest bölgeler dâhil toplam makine ihracatı...

Yatırım Teşvik Kapsamı İthalat İşlemlerinde ATR Dolaşım Belgesi ve Ek Mali Yükümlülük

Yazımızın konusu 2012/35 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar uyarınca, yatırım teşvik belgesi kapsamında, GTS ülkelerinden ek mali yükümlülüğe...
  • Hammadde / Ürün Tedarik ve Satış Hizmetleri
  • Akreditif ve Dış Ticaret Danışmanlığı
  • Ülke / Sektör Analizi ve Araştırma Raporu

Ticari Hizmetlerimizden Faydalanın

Satınalma Dergisi'ne Dijital Üye Olun

Dijital Üyelik ile Satınalma Dergisi'nin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 10 YILLIK ARŞİVİ

Yayınlanmış Tüm Sayılara ve Yayınlanacak 12 Sayıya Dijital Olarak Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

KURUMSAL ÜYELİK AVANTAJLARI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın