1. Ankara Gayrimenkul Zirvesi Gerçekleştirildi, Düzenlenen Zirvede Sektörün Geleceği ve Finansman Çözümleri Ele Alındı.

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Satınalma Eğitimi 1. Ankara Gayrimenkul Zirvesi Gerçekleştirildi, Düzenlenen Zirvede Sektörün Geleceği Ve Finansman Çözümleri Ele Alındı.Ankara’da düzenlenen “I. Ankara Gayrimenkul Zirvesi”nde, gayrimenkul sektörünün önde gelen isimleri, uzmanlar ve düşünce liderleri bir araya gelerek Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün güncel durumu, gelecek trendleri ve büyüme potansiyelini değerlendirdi. Zirveye ev sahipliği yapan View Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali İmran Bozdoğan, zirvenin sektör için önemini vurguladı.

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen zirvede, Bozdoğan, “Ankara’da gayrimenkul odaklı böyle bir zirvenin yapılması gerçekten önem arz ediyor. Hem iş hayatı, özel sektör hem de kamu birlikteliğiyle gerçekleştirilen bu organizasyon, gayrimenkul tarafında çarpan etkisi yaratacak.” dedi.

Zirvede konuşan Bozdoğan, sektörde yaşanan daralmaya rağmen büyümenin devam ettiğini belirtti. “Satışlar azalıyor ve maliyetler yükseliyor. Bu durum özellikle konut tarafını olumsuz etkiliyor. Ancak böyle bir ortamda büyüme de devam ediyor.” dedi.

Bozdoğan, sermaye piyasası araçlarının ve gayrimenkul yatırım fonlarının önemine dikkat çekerek “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de ifade ettiği gibi proje aşamasında devreye girecek sermaye piyasası araçları, finansmana ulaşma anlamında fayda sağlayacak. Önümüzdeki günlerde bu büyüme içerisinde inşaat sektöründe belli bir ivme devam edecek.” şeklinde konuştu.

Gayrimenkul yatırım fonlarının yatırımcılar için güvenli bir liman olduğunu ifade eden Bozdoğan, “Kendi geliştirdiğimiz metrekare bazlı satış sistemimizde AVM’yi küçük parçalara bölerek küçük yatırımcıya yatırım yapma imkanı sunduk. Gayrimenkul hâlâ yatırım araçları içerisinde güvenli liman olarak görülmekte.” dedi.

Serbest Piyasa Kurulu Başkanı İbrahim Ömer Gönül’ün gayrimenkul fonları üzerine yaptığı açıklamaları da değerlendiren Bozdoğan, “Gayrimenkul yatırım fonları, gayrimenkul yatırımcısının küçük bütçelerle gayrimenkul yatırımı yapabilmesinin önünü açıyor.” dedi. Bozdoğan, fonların spekülasyon ve manipülasyona kapalı, devlet destekli ve güçlü bir yatırım aracı olarak tüketicinin karşısına çıktığını vurguladı.

Bozdoğan, düzenlenen etkinlikle Ankara’nın gayrimenkulde çarpan etkisini sağlayacak dönüşümün filizleneceği yer olacağına inandıklarını belirtti. “Bu etkinlik hem özel sektör hem de kamuyu bir araya getirmiş oldu. Özel sektör kendi sorunlarını paylaşıyor, kamu buna en azından şahitlik ediyor ve doğrudan dinleme imkânı sunuyor.” ifadelerini kullandı ve devam etti:

“View Yapı olarak, gayrimenkul yatırım fonları ve sermaye piyasası araçlarının sektördeki büyümeyi destekleyeceğine inanıyoruz. Bu tür araçlar, hem finansmana ulaşımı kolaylaştıracak hem de yatırımcılar için güvenli ve kazançlı yatırım imkanları sunacaktır.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds