Astroloji: Boğa Burcunda Güneş Tutulması

Alım - Satım

Betül Erdem
Betül Erdem
5 Haziran 1985 Erzincan doğumluyum. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Şu anda da özel sektörde satınalma uzmanı olarak çalışmaya devam etmekteyim. İstanbul Üniversitesi’nde Tedarik Zincir Yönetimi alanında yüksek lisans yapmaktayım. Çocukluğumdan beri astrolojiye olan ilgimi artık profesyonel hayata geçirmek amacı ile 2015 yılında temel seviye astroloji eğitimine başladım. 2017 yılından Astroloji Türkiye Akademi’sinde Klasik Astroloji eğitimi ileri seviyeden mezun oldum. Kendimi daha iyi tanıma ve hayatımı anlamlandırma isteğiyle başlayan yolculuğum ve profesyonel anlamda eğitim alarak devam etti. Öğrenmeye başladıkça, hayatım daha da anlam kazandı ve hiç bırakmadan büyük bir tutukluyla başladığım hobim zamanla mesleğe dönüştü.

BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI
BETÜL ERDEM

30 Nisan Cumartesi günü Boğa burcunun 10 derecesinde saat 23:28’de bir Güneş tutulması meydana geliyor. Güneş tutulmaları hayatımızda yeni ve önemli gelişmelerin habercisidir.

Astrolojide Boğa burcu çalışmayı, üretmeyi, fiziki olan şeyleri, inatçılığı, sabitliği, sabrı, temkinli olmayı ve sahip olduğumuz maddi ve manevi kaynaklarımızı, lüksü, estetiği ve güzelliği temsil eder. Mundan astrolojide ise bankaları, yatırımlar ve yatırımcıları, ülkede finansal değeri yüksek olan ürünleri, tarlaları, seraları, çiçek ve tohumları, değerli taşları, ve mücevherat, ulusal güvenliği, halktan alınan vergi ve alım gücünü temsil eder. Önümüzdeki 6 aylık dönemde bu konular ön planda olacak.

Tutulmaya eşlik eden Uranüs aniden başlayan bizi şaşırtacak belki de değişmeyecek veya asla olmayacak dediğimiz şeylerin bir anda gerçekleşmesine neden olabilir. Global anlamda da yeni gelişmeler, değişimler ve bazı krizler ortaya çıkabilir.

Toprak elementinde meydan gelen tutulmaların etkileri somut olarak daha fazla hissediliriz. Tutulma 6-12 aksında meydana geliyor. Üretmek, çalışmak, işle ilgili birtakım adımlar atmak için güzel zamanlar. Parasal anlamda güzel etkilere sahip olan tutulma bize yeni fırsatlar sunabilir. Yeni yatırımlar yapabilir ve emeklerimizin karşılığını almaya başlayabiliriz. Eş ve ortak gelirleri, miras, nafaka, kredi gibi konularda yeni adımlar atabiliriz. Ortaklaşa bir işe başlayabilir ve hayatımıza yeni bir düzen getirebiliriz.

Hayatımızda emin adımlarla ilerlemek isteyebiliriz. Değişime direnç gösterdiğimiz konularda yenilik yapmak ve radikal kararlar almak kaçınılmaz olabilir. Tutulma bize hayatımızda maddi açıdan yeterince güvende miyim ve emin adımlarla ilerliyor muyum gibi soruları sorgulatabilir. İş hayatında güvende olma ihtiyacımız önem kazanabilir, sağlam ve kalıcı işlere yönelmek isteyebiliriz.

Beslenme açısından iştahımız artabilir. Sağlık açısından ise boyun, ense, boğaz, troid, hormonlar ve obezite ilgili problemler görülebilir.

Ülkemize baktığımızda ise tutulma Türkiye’nin 5-11 aksında meydana geliyor. Çocuklar, gençler, eğitim sistemi, sporsal faaliyetler, sporcular, sanatçılar, eğlence yerleri, borsa ve piyasalar, seçimler halkın oyu, meclis, yasama faaliyetleri, halkın gelecek beklentileri, teknoloji, sivil toplum kuruluşları, ülkemizin dost ve müttefiklerini ilgilendiren konularında ön plana çıkabilir. Meclisi ilgilendiren konular ön plana çıkabilir. Yeni yasalar çıkabilir. Mecliste hareketli ve ani gelişmeler yaşanabilir. Gazeteciler, yazarlar ve tutuklularla ilgili gelişmeler dikkat çekebilir. Spor camiası, sporcular, çocuklar ve eğitim hayatı ile ilgili önemli kararlar alınabilir. Gıda fiyatlarında artış devam edebilir. Bankacılık sisteminde değişiklikler olabilir. Toprakla ilgili ani gelişmeler yaşanabilir deprem ve patlamalar yaşanabilir.

KOÇ BURCU: Parasal konularla ilgili yeni fırsatlarla karışılabilirsiniz. Yeni bir gelir kapısı yaratabilirsiniz. Maaşınızla ilgili bir iyileştirme söz konusu olabilir.  Ticari anlaşmalar ve görüşmeler gündeminizde olabilir.

BOĞA BURCU: İlişkiler alanında önemli bir süreçten geçiyorsunuz. İkili ilişkilerle ilgili yeni karar almak ve somut adımlar atmak isteyebilirsiniz. Yeni ve sağlam bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Eğer uzun zamandır ilişkiler alanında sorunlarınız varsa ayrılıklar yaşanabilir.  Fiziksel görünümünüzle ilgili değişiklikler yapmak ve kendinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Tutulma sizin için daha içsel geçebilir. Geçmişten gelen konular kafanızı kurcalayabilir. Sizden saklanan bazı gerçekler ortaya çıkabilir.  Tatile çıkmak dinlenmek biraz daha izole olmak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermenizde fayda var. Ayrıca bilinçaltı çalışmaları yapmak yoga ve meditasyonla ilgilenmek size iyi gelebilir.

YENGEÇ BURCU: Sosyal hayatınız daha aktif olabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Dernek veya kulüplere üye olabilir, sosyal çevrenizde yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyal medya aracılığı ile para kazanacak fırsatlarla karışılabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle ilgili öneli değişimler olabilir. Aşk hayatınızda ise sağlam ve kalıcı bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Geleceğinizle ilgili konularda somut adımlar atmak isteyebilirsiniz.

ASLAN BURCU: Yeni bir iş teklifi alabilirsiniz, istifa edebilir ve kariyer hayatınız da yeni bir sayfa açabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizde iyileştirme söz konusu olabilir. Kendi işinizi yapmaya karar verebilir kariyer hayatınızda daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. İlişkiler alanında ise yeni bir adım atabilir evlenebilir veya ayrılık yönünde karar alabilirsiniz. Medeni durumunuz değişebilir.

BAŞAK BURCU: Eğitim, turizm ve uluslararası ticaret konularında yeni iş fırsatları yaratmak için adımlar atabilirsiniz. Hukuksal bir süreciniz varsa bununla ilgili yeni gelişmelere şahit olabilirsiniz. Ortaklık, evlilik gibi imzalar atılabilir. Basın ve medya alanında çalışmalarınız ön plana çıkabilir. Eğitim hayatınızla ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Yüksek lisansa veya doktoraya başlayabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı bir iş teklifi alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU: Tutulma ile parasal konularda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Eş veya ortağınızla birlikte yeni bir yatırım kararı alabilirsiniz. Finansal açıdan kaynak arayışına girebilirsiniz. Estetik operasyonalar veya ameliyat gibi durumlar söz konusu olabilir.

AKREP BURCU: Tutulma ile ikili ilişkiler alanında size yenilikler getirebilir. İlişkinizi resmileştirmek için gereken cesareti gösterebilirsiniz. İlişkisinde sorun yaşayan Akrep’ler bu dönem yol ayrımına gelebilirler. Ortaklaşa bir iş yapabilir gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Dostluk ilişkileriniz bir sınavdan geçebilir bazı dost sandığınız kirşlerin düşmanınız olduğunu fark edebilirsiniz.

YAY BURCU: İş hayatınızla ilgili yepyeni kararlar alabilirsiniz. Yeni bir işe başlamak veya bölüm değiştirmek isteyebilirsiniz. Şirketinizde taşınma gibi durumlar söz konusu olabilir. İş arkadaşlarınız istifa edebilir, ekiple ilgili bazı değişiklikler olabilir. Ayrıca sağlığınızla ilgilenebilir ve beslenme düzeninizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Tutulma ile yeni bir ilişkiye başlama cesaretini gösterebilirsiniz. Çocuklarınızın geleceğini ilgilendiren konularda ise önemli kararlar alabilirsiniz. Ayrıca yeteneklerinizi ön plana çıkaracak girişimlerde bulunabilirsiniz. Para kazanabilirsiniz. Hayattan daha çok keyif alacak değişimler yapabilirsiniz. Ailenizden kalan menkullerle ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir.

KOVA BURCU: Tutulma ile aile hayatınızı ve evinizi ilgilendiren konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Evinizi dekore etmek ve yeni eşyalar almak isteyebilirsiniz. Ev almak gayrimenkulle ilgili yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. Evden çalışabileceğiniz bir iş teklifi alabilirsiniz. Ailenizi ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir.

BALIK BURCU: Yeni bir yolculuğa çıkabilir bir eğitime katılabilirsiniz. İletişim, eğitim ve ticari konularla ilgili somut adımlar atabilir ve yeni kararlar alabilirsiniz. Yakın çevre kardeş veya kuzenlerinizle ilgili ani ve şaşırtıcı haberler alabilirsiniz.

Düşüncelerinizde artık daha net olabilir emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Araba alabilir veya mevcut arabanızı yenileyebilirsiniz. Ticari anlamda uzun soluklu işlere imza atabilirsiniz.

Sevgiler,

BETÜL ERDEM

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds