Krediler Durdu, Yatırımlar Azaldı

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Krediler Durdu Yatırımlar Azaldı

Seçimlere çok az bir süre kala bankalar kredi musluklarını iyiden iyiye kıstı. BDDK verilerinde ticari kredilerin arttığı görünüyor olsa da reel sektör kredi bulamamaktan dertli. Yüzde 35-36 civarındaki faiz oranlarıyla bile krediye ulaşamıyoruz diyen sektör temsilcileri tepkilerini dile getiriyor.

Bankalar Ticari Kredileri Durdurdu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankalar üzerinden KOBİ dışı Ticari Firmaların kredi kullanmasına kısıtlamalar getirdi. Getirilen koşulları yerine getiren firma sayısı yok denecek kadar az. Hal böyle olunca yatırım yapmak isteyen firmalar krediye ulaşamaz oldu. Yatırım yapmak isteyen firmalar durumdan şikayetçi. Kredi sorununun çözülmesini talep ediyor.

Yatırım yapmak İsteyen Kredi Bulamıyor

İşlerini büyümek isteyen fabrika sahipleri ya da yeni yer almak isteyen firma sahipleri bankalarda kredi bulamıyor diyen Gayrimenkul Uzmanı Gülcan Altınay, “Bankalardan kredi alarak yatırımlarını yapmak istiyorlar fakat bankalar kesinlikle kredi vermiyor.

Yatırım yapacak yeni fabrika alacak arsa alacak firma sahipleri de vadeli arsa ve vadeli fabrika arayışına geçti. Ben gayrimenkul danışmanı olarak Mevcut portföyündeki satıştaki fabrika ya da arsa sahiplerine vadeli satmaları yönünde teklifler sunuyorum şu an satışta olan 25.000 metre karelik fabrikamızın satışını vadeli seçenek olarak sunuyoruz” dedi.

Tekirdağ, Fabrika Yatırımları İçin Fırsat Sunuyor

İstanbul’a olan yakınlığı ve Türkiye’nin batıya açılan kapısı konumunda bulunan Tekirdağ fabrika yatırımları için yatırımcılara önemli fırsatlar sunuyor. Depremden sonra konut yatırımcılarının gözdesi haline gelen Tekirdağ, fabrika yatırımları için de yatırımcıların gözdesi olmaya aday. Lojistik altyapısı ve hammade tedariği konusunda bulunduğu konum itibari ile avantajlı olması Tekirdağ’ı öne çıkaran özellikler olarak sıralanabilir.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 


 

 

This will close in 20 seconds