Küresel Lojistik Operatörü: Rosatom ve DP World

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

E Satınalma çözümleri Haber Küresel Lojistik Operatörü Rosatom Ve Dp WorldRosatom ve DP World Küresel Lojistik Operatörü Oluşturacak

Taraflar, BRICS üyeleri ve partner ülkeler arasında lojistik entegrasyonun ortaklaşa geliştirilmesi konusunda mutabık kaldılar.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom ve DP World küresel pazarda stratejik iş birliğine ilişkin bir anlaşma imzaladı.  Anlaşma, başta Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan BRICS ülkeleri ve partnerleri arasında olmak üzere uluslararası ticaretin verimliliğini artırmayı ve kesintisiz, sürdürülebilir küresel taşımacılık ve lojistik tedarik zincirleri oluşturmayı amaçlıyor. Taraflar bu amaç doğrultusunda Rusya ve uluslararası pazarlarda faaliyet gösterecek uluslararası bir lojistik operatörü kurmayı planlıyor.

Dubai’deki COP28 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28’inci Taraflar Konferansı’nda düzenlenen imza törenine Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev ve DP World Grup Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Sultan Ahmed Bin Sulayem katıldı.

Rosatom ve DP World, BRICS üyeleri ve partner ülkeler arasında küresel tedarik zincirlerinin güvenilirliğini genişletmeyi ve geliştirmeyi, küresel ticareti artırmayı ve küresel sürdürülebilir kalkınma gündemini ilerletmeyi amaçlayan lojistik entegrasyonu sağlayacak. Anlaşma, Kuzey Deniz Rotası dahil Rusya, Avrasya, Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika’nın temel altyapısına dayanarak hayata geçirilecek.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev, anlaşmanın imzalanmasıyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Güvenilir ve esnek tedarik zincirleri, dünyanın ekonomik ve sürdürülebilir kalkınmasının yanı sıra Rusya’nın da katılımıyla BRICS üyeleri ve partner ülkeler arasındaki uluslararası iş birliği için de esastır. Bugün, özellikle Avrasya, Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika’daki gelişmekte olan ülkelerde taşımacılık ve lojistik hizmetlerinin şeffaflığını ve erişilebilirliğini artıracak küresel bir lojistik operatörü oluşturmak üzere uzmanlığımızı, yetkinliklerimizi ve altyapı kapasitemizi birleştirmek için DP World ile anlaşmaya vardık.”

Anlaşma, Rosatom ile DP World’ün iş birliğinde bir adım daha atılmasını sağladı. 15 Haziran 2023’te Avrasya taşımacılık lojistiğinin ve Kuzey Denizi Rotasında konteyner taşımacılığının geliştirilmesi konusunda iş birliği yapmayı kabul eden şirketler, Ekim ayında, Uluslararası Konteyner Taşımacılığı Şirketi’ni kurdular. Şirket, ilk düzenli Arktik konteyner hattını inşa etmek için çalışan bir ortak girişim şirketi olma özelliği taşıyor.

Bilgi Notu:

Rosatom, 2018 yılından bu yana Kuzey Deniz Rotasının altyapı operatörü olarak bu ulaşım güzergahının güvenliğini ve kesintisiz çalışmasını sağlıyor. Rosatom, Kuzey Denizi Rotası üzerinden bir deniz transit konteyner taşımacılığı hizmeti kurmayı amaçlayan Avrasya Konteyner Transit Projesi de dahil olmak üzere lojistik işini genişletiyor.

E Satınalma çözümleri Haber Küresel Lojistik Operatörü Rosatom Ve Dp WorldKüresel ticari taşımacılık hizmetlerinin en büyük tedarikçisi olan DP World (Dubai, BAE), dünya çapında uçtan uca dijital taşımacılık ve lojistik hizmetleri sunuyor. Hem hızlı büyüyen hem de olgun pazarlarda önemli bir varlığa sahip olan DP World, bu hizmetleri 75 ülke ve altı kıtaya yayılmış 190 lokasyondan oluşan birleşik bir küresel ağ üzerinden veriyor. Şirket, yıllık toplam 92 milyon TEU’dan fazla kargo elleçleme kapasitesi ile dünyanın en büyük limanlarını, terminallerini, endüstriyel parklarını, lojistik ve ekonomik merkezlerini işletiyor.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds