Mercedes-Benz Türk’ten Avrupa’nın Teknoloji Ekosistemini Türk İmalat Sektörüyle Buluşturan Destek

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Satınalma Eğitimi İmercedes Benz Türk’ten Avrupa'nın Teknoloji Ekosistemini Türk İmalat Sektörüyle Buluşturan DestekMercedes-Benz Türk, ‘Yapay Zeka ve Döngüsel Ekonomi’ Temasıyla Gerçekleştirilen ‘Acces2Tech Türkiye’ Etkinliği Kapsamında; Avrupa İnovasyon Ve Teknoloji Enstitüsü, Tübitak Ve Kamu Kurumlarının Temsilcilerini Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda Ağırladı. Konuklar, Fabrika Turunun Ardından Sektörel Gelişim ile İş Birliği Fırsatlarını Görüştüler.   

Mercedes-Benz Türk, Avrupa’nın teknoloji ekosistemiyle Türk üretim şirketlerini bir araya getirerek işbirliği ve inovasyon fırsatlarını artırmak amacıyla gerçekleştirilen ‘Acces2Tech Türkiye’ etkinliğinin ilk aşaması kapsamında 4 Haziran Salı günü, Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü, TÜBİTAK ve Türkiye’deki bazı kamu kuruluşlarının temsilcilerini Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda ağırladı. Buluşmada konuklar, fabrika turunun ardından sektörel gelişim ve iş birliği fırsatlarını görüştüler.

Avrupa Birliği’ne bağlı Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından 2019 yılında kurulan ve kamu-özel sektör ortaklığı olan EIT Manufacturing’in düzenlediği Access2Tech Türkiye’nin bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Mercedes-Benz Türk Otobüs Üretim Direktörü Volkan Tutal, “Mercedes-Benz Türk olarak, katılımcılarına Avrupa Birliği tarafından üretim ekosistemi için ayrılan fon mekanizmalarını tanıma, yeni teknolojileri ve rekabet avantajı sağlayacak iş birliği imkanlarını keşfetme olanakları tanıyan Access2Tech Türkiye etkinliğinin son derece değerli olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü, TÜBİTAK ve kamu kuruluşlarımızın temsilcilerini Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Türkiye ve dünyaya üretim yapan fabrikamızın son teknolojiye sahip üretim süreçlerini kendilerine gösterme fırsatı bulduk. Bu ziyaret, geleceğe yönelik işbirliği fırsatlarını keşfetmek için de benzersiz bir ortam sağladı. Mercedes-Benz Türk olarak sektördeki teknoloji trendleri ve yenilikçi çözümlerinin gelişmesi için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Acces2Tech Türkiye’nin 2. aşaması ise 5 Haziran’da MEXT Teknoloji Merkezi’nde ‘Yapay Zeka ve Döngüsel Ekonomi’ temasıyla gerçekleştirildi. Tüm gün süren etkinliğe, Avrupa ve Türkiye’nin imalat sektörünün önde gelen firmaları, akademik kurumlar, AR-GE kuruluşları, teknoloji şirketleri ve kamu kurumlarının temsilcileri katıldı. Mercedes-Benz Türk Otobüs Üretim Direktörü Volkan Tutal’ın da konuşma yaptığı etkinlik; ‘Üretim Sektöründe İnovasyon ve Sürdürülebilirlik için Ortaklıkların Önemi’ ve ‘Yeşil ve Dijital Dönüşüm’ başlıklı panellerle devam etti. Etkinlikte ayrıca Avrupa Birliği’nin stratejik yenilikler ve girişimcilik hedeflerini desteklemek için sağlanan fonlama fırsatlarıyla ilgili bilgi verildi.

İlgili basın bültenine ve görsellerin yüksek çözünürlüklü versiyonlarına Mercedes-Benz Türk medya websitesi’nden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds