Rusya Saldırıyı Yoğunlaştırırken Ukrayna’nın Başkenti Kiev Patlamalarla Sarsıldı

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

ABD, İngiltere ve NATO, Rusya’ya karşı ağır yaptırımların devreye alınacağını açıklarken, hava saldırıları şehirleri vurdu, Rus silahlı güçleri başkente doğru ilerledi ve ABD Başkanı Biden’ın sebepsiz saldırı olarak adlandırdığı saldırıda kayıplar arttı.

KIEV, Ukrayna — Rus güçleri Cuma sabahı erken saatlerde Ukrayna’yı bombalamayı yeniledi ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna hükümetini devirmeyi amaçladığını belirttiği bir saldırı emri vermesinin ardından Kiev’in merkezi patlamalarla sarsıldı.

Ukrayna haber ajansı Liga.net’e göre, Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko, roket parçasının kentteki bir konut binasına isabet etmesi sonucu biri kritik olmak üzere üç kişinin yaralandığını duyurdu. 

“Korkunç Rus roketi Kiev’e saldırıyor. Başkentimiz en son 1941’de Nazi Almanyası tarafından saldırıya uğradığında böyle bir şey yaşadı.” Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ukrayna bu kötülüğü yendi ve bunu da yenecek.”

Daha önce, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky  Perşembe günü 137 ölü ve 316 yaralı olduğunu belirtmişti. Rusya’nın sadece askeri hedefleri değil, sivil bölgeleri de vurduğunu söyledi.

Gece yayınlanan bir nerede olduğu açıklanmayan bir adreste, askeri bir sweatshirt giyen Zelensky, Ukrayna’nın geleceğinin ordusunun elinde olduğunu söyledi.

“Devletimizi savunmada yalnızız. Başka hangi ülke yanımızda savaşa katılmak ister? Dürüst olmak gerekirse, ben kimseyi görmüyorum.” dedi.

Zelensky, Moskova Ukrayna’nın demokratik olarak seçilmiş hükümetini devirmenin öncelikli hedefi olduğunu belirtti ve ekledi:

“Rusya beni bir numaralı düşmanı olarak işaretledi”, dedi. “Devletin başını yok ederek Ukrayna’yı siyasi olarak yok etmek istiyorlar.”

Kiev’in hükümet bölgesinde kaldığını belirten Yetkili, gizli Rus sabotaj gruplarının başkente sızdığını da sözlerine ekledi.

“Sivil şehirleri askeri hedeflere dönüştürüyorlar. Bu alçakçadır ve asla affedilmeyecektir.” dedi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin tahminlerine göre yaklaşık 100.000 Ukraynalı yerinden edildi.

Ukraynalı yetkililer, Rusya’nın Belarus’tan kuzeye, Rusya’dan doğuya ve Güney’de Rusya kontrolündeki Kırım’a kadar ülke sınırları boyunca geniş bir cephede saldırdığını söyledi. Kiev, Rus güçlerinin gece karanlığında, dünyanın en kötü atom enerjisi felaketinin yaşandığı yer olan sovyet yapımı Çernobil nükleer enerji santralini ve çevresindeki dışlama bölgesini ele geçirdiğini söyledi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Rus askerlerinin nükleer sahada personeli rehin olarak tuttuğuna dair güvenilir raporlar bulunduğu belirtildi.

Ukraynalı yetkililer tarafından yayınlanan videolarda, düşürülen uçaklar ve her iki taraftan da hasarlı tanklar ve zırhlı personel araçlarıyla ülke çapında şiddetli çatışmaların olduğuna dair kanıtlar gösterildi.

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds