Satınalma Dergisi Kasım 2021 Sayısı, Yıl:9 Sayı:107

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Değerli yöneticiler, 

Yılın son iki ayına giriyoruz. Üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinin büyüme trendi ile yılı kapatmasını temenni ediyoruz. Emtia fiyat artışları, belirli kategorilerde yaşanan kıtlıklar, ötelenmiş sipariş teslimatları ve lojistik problemleri yıla damgasını vurdu. Tedarik zinciri yönetimi temelinde satınalma ve lojistik operasyonlarının yeni bir bakış açısı ile ele alma zorunluluğu doğdu. Çip krizi, konteyner krizi, hammadde fiyat artışı, enerji krizi, liman sıkışıklığı, sürücü krizi ve daha pek çok irili ufaklı problem her hafta gündemi meşgul etti. Belirsizlik ve risk iş hayatının içerisinde her zaman vardı. Fakat hiçbir zaman bu boyutlarda küresel olarak yaşanmamıştı. 

Son iki yılda mesleki alanda yaşadıklarımızın bizlere öğrettiği çok şey var. 

Karşı karşıya kaldığımız zorluklar şirket yönetimlerine büyük bir tecrübe kattı. 

Krizleri, belirsizlik ve riskleri önceden kestirebilen ekipler oldu kestiremeyen ekipler oldu. Az hasar alan şirketler ve sıkıntılı günler geçiren şirketlerimiz oldu. 

Mesleki Öğrenmeye Kurumsal Yatırım Yapmak Artık Zorunluluk 

Gelecekte şirketin tedarik zinciri, planlama, satınalma ve lojistik insan kaynağının yapısı, eğitimi ve rekabet gücüne katkısı üzerine daha fazla düşünmek ve 

buna uygun aksiyon almak mecburiyetindeyiz. 

Günümüzde senede bir etkinliğe katılım veya şirket için tek gün eğitim yeterli değildir. Çalışanlarınızın eğitimi ve mesleki gelişimi sürekli olmalıdır. Girişimciler ve tepe yöneticiler olarak bakış açınızı bu yönde odaklayın. Şirket yetkinliklerinin artması daha fazla isabetli kararlar demektir. Nitelikli insanların güven içerisinde çalıştığı her kurumun rekabet yeteneği yüksektir. 

Yönetim ekiplerinin donanımlarının zenginleşmesi noktasında Satınalma Dergisi yazarları olarak gerekli adımları atıyoruz. Bizleri gelecekte bekleyen tüm alanlarda aydınlatıcı makaleleri dikkatinize sunuyoruz. 

Şirket olarak bizlerle daha fazla etkileşim içerisinde bulunursanız ekiplerinizin mesleki eğitiminde yardımcı oluyoruz. Satınalma Dergi arşivini tüm departmanızın erişimine açıyoruz. Satınalma Dergisi web sitesinde dijital işlem merkezine https:// satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ girmeniz yeterli. 

E-Kitap ve Sektörel Araştırma Raporlarına Erişim Çok Kolay 

Müzakere Teknikleri ve Pazarlık Becerileri e-kitaba BuyerNetwork.net Öğrenme Merkezi’nden erişebilirsiniz. 

Lojistik ve tedarik zinciri gündemi takip etmek isteyen kişilere özel Lojistik Spotlight artık yayında. 

Kasım 2021 sayımıza katkı veren değerli öğretim üyesi ve yöneticilerimize teşekkür ederim. Dergi içeriği ve kurumsal işbirliği ile ilgili önerilerinizi dergi@satinalmadergisi.com a yazmaktan çekinmeyin. 

Keyifli okumalar, 

Prof. Dr. Murat Erdal 

editor@satinalmadergisi.com 

Editör

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds