Satınalma Dergisi Haziran 2022 Sayısı, Yıl:10, Sayı:114

Alım - Satım

Prof. Dr. Murat Erdal - Editör
Prof. Dr. Murat Erdal - Editörhttp://www.muraterdal.com
Satınalma Dergisi Editörü. İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı. Dr. Murat Erdal, şirketlere Sürdürülebilirlik Raporlaması, Turquality ve tedarik zinciri tasarımı konularında danışmanlık vermektedir.   Sektörel çalışmalarını; - sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi, - analitik ( KPI’lar / performans sistemleri -SCOR), - satınalma stratejileri alanlarında sürdürmektedir. Tedarik Zinciri Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Lojistik Yönetimi alanlarında dersler vermektedir. Tedarik Zinciri Yönetimi (örgün ve ikinci öğretim ) Yüksek Lisans Programlarının koordinatörlüğünü yürütmektedir. İstanbul Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Politikaları Kurulu ve İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyesidir.

Değerli yöneticiler,

Haziran 2022 sayımızda yine birbirinden değerli yazılarla karşınızdayız.
Dergi dijital üyesi şirketlerimiz genişletilmiş 2. baskı Müzakere Teknikleri ve Pazarlık Becerileri kitabını sistemden ücretsiz indirebilecekler.

Satınalma ve tedarik zinciri yöneticilerimizin kıymetinin daha net anlaşıldığı bir süreci yaşıyoruz. Yöneticilerimiz şirketlerin geleceğine etki ediyor.
Her ekonomik istihbarat ve doğru zamanda alınan her karar işletmelere tasarruf ve katma değer sağlıyor. Uçtan uca tedarik zincirinin tüm halkalarını anlayabilen şirketler gelecekte piyasaya yön verecek. Bu noktada müşteri, hedef pazar, dış ticaret, mevzuat, sürdürülebilirlik gibi alanlarda trend ve gelişmeleri yakından takip etmek önem kazanıyor. Bu sayımızda şirket rekabetinize ve mesleki gelişiminize güç katan zengin içeriği bulacaksınız.

Sıcak bir yaz bizi bekliyor.

Ekonomi gündemi beklenenden de hareketli.
Enflasyon, döviz kurları ve emtia fiyatlarındaki dalgalanmalar ileriyi görebilme ve pozisyon almada hayati etkiye sahip.
Sağlıklı ve güvenilir veriye olan ihtiyaç daha da artıyor.

İşletmeler rekabetin yönünü kestirmekte hayli zorlanıyor.
İhracat herkesin önceliği. Tedarik ise hiç olmadığı kadar miktar, fiyat ve termin eksenlerinde sıkıntılı. Dünyada farklı senaryolar konuşuluyor. Gelişmiş ülkelerle diğerleri arasında gündemler hayli farklı. Belirsizlik ve risklerin dağılımı, onları yönetebilme becerisi, yeterli insan ve finansal kaynağa sahiplik düzeyi aynı ölçülerde değil.

Son dönemde sizlerden gelen bildirimler bizleri mutlu ediyor. Motivasyonumuz artıyor. Dijital abonelerimize avantajlar sunmaya devam ediyoruz. Mesleki gelişime odaklı kitaplar, iş hayatını kolaylaştırıcı dökümanlar, araştırma raporlarını yıl içerisinde paylaşmaya devam edeceğiz.

Şirket dergi üyeliği ile kurumunuzun yetkinliklerini yükseltin

Şirket olarak tüm dergi arşivine (114 sayı), mesleki raporlarına ve bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Değerli yazıları ile katkı veren tüm yazarlarımıza teşekkür ederim.
Önerilerinizi editor@satinalmadergisi.com a yazmaktan çekinmeyin.
Keyifli okumalar,

Prof. Dr. Murat Erdal
Editör

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds