Satınalma Dergisi Mayıs 2024, Yıl:12 Sayı:137 Yayında

Alım - Satım

Prof. Dr. Murat Erdal - Editör
Prof. Dr. Murat Erdal - Editörhttp://www.muraterdal.com
Satınalma Dergisi Editörü. Prof. Dr. Murat ERDAL, İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı ve Buyer Network Kurucu Ortağıdır. Tedarik Zinciri Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Lojistik Yönetimi alanlarında dersler vermektedir. Tedarik Zinciri Yönetimi (örgün ve ikinci öğretim ) Yüksek Lisans Programlarının koordinatörlüğünü yürütmektedir. İstanbul Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Politikaları Kurulu ve İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyesidir.

Değerli yöneticiler,

Mayıs ayı ülkemiz açısından enflasyonla mücadelede yeni bir dönüm noktası olarak belirlendi. Bu yılın sonuna doğru enflasyondaki artışın dizginlenmesi ve kontrol altına alınması hedefleniyor. Özel sektörde ise satın alma tarafında maliyet ve gider analizi çalışmalarının daha dikkatle gerçekleştirildiği, tedarikçi tarafında ise tekliflerin tekrar tekrar çalışıldığı bir dönemdeyiz. Bu sayımızda tedarik zinciri performans ölçüm yöntemlerinden SCOR modeline yer veriyoruz. Literatürde genel kabul görmüş ve uygulama alanı bulunan performans ölçüm yöntemlerine sıklıkla yer vermeye devam edeceğiz. Bu sayımızda kamu ihalelerinden dış ticarete, sürdürülebilirlikten işletme yönetimine kadar geniş bir çerçevede birbirinden değerli makalelerle birlikteyiz. Katkı veren tüm yazarlarımıza teşekkür ederiz.

Tedarik Zincirinde Dijitalleşme, Riskler ve Fırsatlar Semineri 22 Mayıs’ta İTO Meclis Salonu’nda Gerçekleşecek

Satınalma Dergisi yazarlarının konuşmacı olarak katılacağı bu önemli seminere ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Tedarik zinciri yönetimindeki en yeni gelişmelere ve yönetim metodolojilerine ulaşmak açısından faydalı bir etkinlik olacak.

Ücretsiz kayıt ve program detayları için https://www.ito.org.tr/tr/etkinlikler/detay/tedarik-zincirinde-dijitallesme-riskler-ve-firsatlar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tedarik Zincirlerinde Dijitalleşme Ve Ticarette Riskler & Fırsatlar Semineri Afiş

Eğitimleriniz İçin Doğru Teklifi Alın. 

Tedarikçi performans değerlendirme eğitiminden harcama yönetimi/gider analizine kadar uygun fiyatla satınalma ve tedarik zinciri yönetimi eğitim hizmetleri sunuyoruz. Kurumsal referanslarımıza güveniyoruz.

Eğitim kataloğumuzu satinalmadergisi.com/egitim.pdf indirerek şirket ihtiyacınız için en doğru eğitimi alabilirsiniz.  Eğitim alan firmalara 3.000 TL değerinde 10 kişi için 1 yıllık dergi üyelik avantajı hediyoruz. 

Ekibinizi Geliştirin

E-Dergi Aboneliği ile Ekibinizin Yetkinliklerini Yükseltin

Ekibinizin mesleki ve yönetsel becerilerinin gelişimi için bir adım atın.
Departman olarak dergi arşivine (137 sayı) ve gelecek bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mayıs 2024 sayımıza katkı veren yazarlarımıza tekrar teşekkür ederim.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere,

Keyifli okumalar,
Prof. Dr. Murat ERDAL

Kapak Mayıs 2024

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds