Satınalma Dergisi Temmuz 2023 – Yıl:11, Sayı:127

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Değerli yöneticiler, 

Satınalma iş çevresinin önemle takip ettiği veriler uluslararası piyasadaki durağanlığı gözler önüne seriyor. 

Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Verileri 

Küresel İmalat PMI Endeksi 48,8 Hizmetler Sektörü PMI Endeksi 55,5 ve Bileşik PMI Endeks 54,4 olarak gerçekleşti. Bu tablo kuşkusuz imalatta talebin azaldığına ilişkin önemli bir gösterge. 

Drewry bileşik Dünya Konteyner Endeksi haziran ayı son haftasında % 2,7 düşerek 40 ft’lik konteyner başına 1.494,46 $’a geriledi. Baltık Konteyner Endeksi’de yine aynı şekilde %2 gerileme göstererek 1.277 $ oldu. Çin/Uzakdoğu – Akdeniz güzergâh endeksi % 1 düşerek 2.188 $ seviyelerine geldi. 

IATA verilerine göre ise havayolu kargo taşımacılığında küresel talep bir önceki yıla göre % 5,2 düştü. Kapasite tarafında ise yolcu uçak hareketliliği dolayısı ile önemli artış var. 

Emtia fiyat hareketlerini de analiz ettiğimiz ve aylık düzenli yayınladığımız Tedarik Zinciri Gündem sunum klasörünün temmuz ikinci haftasında internet sitemizden indirebilirsiniz. 

Eğitimleriniz için teklif alın. 

Firmalarımıza satınalma ve tedarik zincirinden müzakere ve pazarlık tekniklerine, analitik ve performans değerlendirmeden dış ticaret ve kurumsal pazarda satışa kadar tüm alanlarda eğitim hizmetleri sunuyoruz. 

Eğitim kataloğumuzu https://satinalmadergisi.com/egitim.pdf indirerek inceleyebilirsiniz. Teklif almak için dergi@satinalmadergisi.com ile iletişime geçebilirsiniz. 

Satış mağazamıza bekliyoruz. 

Yeni ürün ve stok fazlası ürünlerinize talibiz. Gelin e-mağazamızdan birlikte satalım. Kurumsal pazara (B2B) e-ticaret mağazamızla yeni bir satış kanalı oluşturun. E-Mağazamız https://satinalmadergisi.com/magaza/ adım adım büyüyor. Yazılım ürünlerinden danışmanlık ve belgelendirme hizmetlerine kadar farklı kategorilerde güçleniyoruz. 

Şirket e-Dergi aboneliği ile ekibinizin yetkinliklerini yükseltin 

Ekibinizin mesleki gelişimi için bir adım atın. Departmanlar olarak tüm dergi arşivine (127 sayı), mesleki raporlarına ve bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Temmuz sayımız yine birbirinden değerli makalelerle dolu. 

Tüm yazar ailemize emekleri için teşekkür ediyorum. 

Keyifli okumalar dilerim. 

Prof. Dr. Murat Erdal 

Editör 

editor@SatinalmaDergisi.com

Profesyonel Üyelik sahibi üyelerimiz aşağıdaki kapak görseline tıklayarak son sayıya ulaşabilirler.

Henüz üye değilseniz uzaktan eğitim portalımıza üye olabilirsiniz. Dijital dergi ve eğitim içerikleri üyeliği için https://satinalmadergisi.com/urun-kategori/satinalma-dergisi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds