Veda -Temsili-

Alım - Satım

Cavit SOY
Cavit SOY
1970 Sinop doğumluyum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Kastamonu'da yaptım. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinden okudum. Çeşitli kurs ve dershanelerde öğreticilik ve idarecilik yaptıktan sonra 10 yıldır Endüstriyel Fırın imalatı yapan firmalarda Satın Alma Yöneticiği görevlerini üstlendim. Halen Sistem Makine End. Fırınlar Şirketi’nde çalışmaktayım.

Veda zamanı geldi çattı. Artık ayrılık vakti. Dile kolay 10 yıl oldu. Acısıyla tatlısıyla tam 10 yıl. Bunca yıldan sonra ayrılmak ne kadar zor ve acı. Ama ne yaparsın kaderde varsa önüne durulamıyor.

Veda; işyerinden, fabrikadan, iş arkadaşlarından, patronundan, odandan, bilgisayarından, tezgahından, hatta ve hatta takım çantasından.

Geldiğinde bekardın, şimdilerde iki çocuğun var. Daha askere bile gitmemiştin tezgahın başına geçtiğinde. Yemekler, çay saatleri, akşam ve hafta sonu mesaileri, yurtiçi ve yurtdışı şantiyeler, piknikler, geziler, düğünler, doğum günleri derken ne kadar da çabuk geçti değil mi 10 yıl.

Eline ilk tornavidayı aldığın günleri hatırlıyorum. Şimdi ise tecrübeli bir ustasın. Her işi yaptın fabrikada. Yerleri de süpürdün, tezgahı da temizledin, bakım da yaptın, makine montajı da. Yeri geldi kaynak yaptın, yeri geldi zımparaladın. Boya fırçası da aldın eline, taş motorunu da.

Kah yüksekte çalıştın fırının en tepesinde, kah büyük borunun içine girdin. İş kazası da geçirdin ama çok şükür önemli bir şey olmadı.

Sabah sekiz, akşam altı derken yıllar su gibi geçti. Bazen seni testerenin başında gördüm, bazen de makasta.

Hiç saygısızlığını görmedim ama ne arkadaşlarına ne de patronuna. Ağzından kötü söz de çıkmadı. Evine ekmeğini götürme derdinde gördüm hep seni.

Fedakarca çalıştın, mesailere mümkün olduğunca katılmaya çalıştın. Bazen bayram günü geldiğini gördüm fabrikaya.

Kendini iyi yetiştirdin ve geliştirdin. Ustana saygıda kusur etmedin. Belge ve sertifikalarını başarıyla aldın. Ondan öğrendiklerini sen de yeni gelenlere aktardın. Temiz çalıştın, işine titizlikle yaklaştın.

Çelik burunlu ayakkabından baretine, elbisenden maskene, eldiveninden çapak gözlüğüne, kulak tıkacından emniyet kemerine, önlüğünden kolluğuna şık ve temiz bir görünüme sahiptin hep.

Fabrikadaki tüm makinaların kullanımı öğrendin nerdeyse. Ölçüm yapmayı, proje okumayı da çözdün.

Tam bir takım oyuncusuydun. Hiç kimseyle uyumsuzluğunu görmedim. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştın. Hataların oldu ama hepsinden dersler çıkarmayı bildin.

Malzemeleri tanıdın, ne işe yaradığını öğrendin. Çelik, paslanmaz, döküm, pnömatik, hidrolik, fan, gaz tesisatı, refrakter, motor, redüktör, dişli, zincir, rulman v.s. ne varsa bir fırının üzerinde hepsini tanıdın. Kullandığın malzemelere, ekipman ve aletlere sahip çıktın.

Başın dik olsun, sen yeni yerlere yelken açmak için ayrıldın. Karar kendi kararın. Bize “hayırlı olsun” demek düşer. Bizi tanıyorsun, çevrenden senin gibi çalışkan insanları bize yönlendirmeni dileriz. Sen hakkını vererek dosdoğru çalıştın. Kazancını alın terinin son damlasına kadar hak ettin. Şimdi helalleşme zamanı. Hakkını helal et. Gittiğin tüm yollar açık olsun…

Bu zamana kadar yaptığın hizmetlerden ve katkılarından dolayı sana bu plaketi vermeyi yönetim kurulunca uygun gördük.

Cavit SOY

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 


 

 

This will close in 20 seconds