Yüksek Binalarda Çalışanların Günlük Mesai Saati Daha mı Az?

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Londra, 19 Mart 2024 – Bir araştırma, işyerinde sıkılıp saatleri sayarken bir gökdelenin tepesine yakın bir ofisin günün daha hızlı geçmesini sağlayabileceğini öne sürüyor. Fakat hemen yüksek binada iş arayışına girmeyin, çünkü fark düşündüğünüz kadar fazla değil. Londra’da gerçekleştirilen araştırmada, 61’inci katta dokuzdan beşe kadar çalışan bir kişinin, zemin kattaki bir çalışana göre saniyenin milyarda biri kadar daha kısa bir iş günü geçirdiği ortaya çıktı. Bu günlük avantajın (her 24 saatte yaklaşık üç nanosaniye) tek bir saniyelik zaman tasarrufuna eklenmesi yaklaşık 1,1 milyon yıl alacaktır. Araştırma, Albert Einstein’ın görelilik teorisinin öngördüğü, yerçekimi zaman genişlemesi olarak bilinen bir etkiyi kanıtlamak için yapıldı. Gezegenler veya yıldızlar gibi devasa nesneler yalnızca uzayda değil zamanda da çekim etkisi yaratır. Yer çekiminin en güçlü olduğu devasa bir nesneye yakınsanız, zaman uzaktaki birine göre daha yavaş geçiyormuş gibi görünecektir. Bilimsel ölçümlerde kullanılan standartları denetleyen Ulusal Fizik Laboratuvarı (NPL), Square Mile’ın 278 metrelik en yüksek binası olan 22 Bishopsgate’in 61. katına bir atom saati yerleştirerek bu konsepti kanıtlamaya çalıştı. Saat, Londra’nın güneybatısındaki Teddington’daki NPL’de ikinci bir atom saatiyle yeniden bir araya getirilmeden önce 43 gün boyunca oradaydı. Daha yüksek irtifada bulunan saat, yer seviyesindeki saatte 70 ile 130 nanosaniye arasında bir ilerleme kaydetmişti. Bir nanosaniye saniyenin milyarda biridir.

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds