Almanya’da Tedarik Zinciri Yasası 1 Ocak 2023 Tarihinde Yürürlüğe Giriyor 

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Almanya’da Tedarik Zinciri Yasası 1 Ocak 2023 Tarihinde Yürürlüğe Giriyor 

Tedarik Zinciri Yasası 2021 yılının Haziran ayında Federal Meclis tarafınca 2023 yılının Ocak ayında hayata geçirilmek üzere onaylanmıştır. İlgili yasanın temel amacı, küresel ekonomide insan haklarını ve çevreyi daha iyi korumak adına firmaların belirli kurallar çerçevesinde tedarik zincirlerini şekillendirmesi ve öngörülen standartlara uyumlu bir biçimde ilerlemesidir. Bu çerçevede, tedarik zincirine dahil olan tüm kişilerin haklarının güçlendirilmesi ve adil rekabet koşullarının sağlanması büyük önem arz etmektedir. Tedarik Zinciri Yasası kapsamında, firmalara yönelik risk yönetim sistemi ve şikayet ofisi kurulması gibi toplam 9 adet şart getirilmiştir.
Tedarik Zinciri Yasası 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe girecek olup, başlangıçta Almanya’da 3.000’den fazla çalışanı ve genel merkezi olan şirketleri kurallara uymasını için zorunlu tutacaktır. Bir yıl sonra 1 Ocak 2024 tarihinde itibaren ise, uygulama 1.000’den fazla çalışanı olan tüm şirketleri kapsayacak şekilde genişletilecektir.

Alman bir şirketin tedarikçisi durumundaki Türk firmalarının da ilgili yasa hükümlerini inceleyerek gerekli hazırlıkları yapmaları önem arz etmektedir.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds