İş Görüşmelerinde Satınalma Yöneticisi Adaylarına Sıkça Sorulan Sorular

Alım - Satım

Adil Ünal
Adil Ünalhttps://satinalmadergisi.com
Satınalma Dergisi'nin ve Buyer Network platformunun kurucu ortağıyım. İstanbul Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak Tedarik zinciri stratejileri, satınalma ve tedarik zinciri süreç yönetimi ve performans değerlendirme alanlarında çalışmalarımı sürdürmekteyim. iletişim: aunal@istanbul.edu.tr adil.unal@tinova.com.tr

İnsan kaynakları departmanı, satınalma ile ilgili bir pozisyonda adayın ilgili pozisyona uygunluğunu değerlendirirken soracağı genel sorulara ilave olarak mesleki uzmanlığını ölçmeye yönelik sorular da soracaktır. Adayın domain (alan) bilgisini ölçmek adına ilgili departmandaki yöneticiden destek isteyebileceği gibi mesleki görüşme tarafını da kendisi yürütmek isteyebilir.

İK’nın bir satınalma uzmanını işe alırken sorabileceği bazı yaygın soruları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz (20 soru):

 1. Satınalma konusundaki deneyiminize ve bu alandaki önceki rollerinize genel bir bakış sunabilir misiniz?
 2. Önceki pozisyonlarınızda hangi satınalma süreçlerini yönettiniz?
 3. Tedarikçi seçimi ve değerlendirmesine nasıl yaklaşıyorsunuz?
  İçeriğin devamını görüntülemek için Öğrenme Merkezi Üyeliği gereklidir. Üye iseniz lütfen giriş yapınız. Henüz üye değilseniz Dijital İşlem Merkezi üzerinden üyelik satın alarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.
  Hesap Oluştur

  İK uzmanı alım sürecinin bir parçası olarak vaka tabanlı bir görüşme de gerçekleştirmek isteyebilir. Bu durumda görüşmeyi mesleki karar alma davranışınızı görebileceği ve alana ilişkin çok boyutlu düşünebilme yeteneğinizi değerlendirebileceği bir vaka çalışması üzerinden de gerçekleştirmek isteyebilir. İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nda ve şirketlere özel olarak hazırladığımız satınalma ve tedarik zinciri eğitimlerimizde çok sayıda vaka çalışması ile profesyonelleri bu tür görüşmelere hazırlıyoruz.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

 • Çin'den Ürün Tedariki
 • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
 • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
 • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds

Kayıt Formu

Kayıt için Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Usul ve Esasları Uyarınca Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Müşteri Aydınlatma Metnin okunması ve kabul edilmesi gereklidir.