Kripto Varlıklar Yasası Özellikle Küçük Yatırımcıları Koruma Altına Alacak

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Satınalma Eğitimi Kripto Varlıklar Yasası özellikle Küçük Yatırımcıları Koruma Altına AlacakKripto Varlıklara Yönelik Yasa Taslağı Meclise Sunuldu; Yasanın Kabulüyle Birlikte Piyasalara Düzenleme Gelmesi Bekleniyor

Kripto Varlıklar Yasası’nın tartışıldığı günlerde, Miracle Cash & More tarafından düzenlenen Kripto Varlıklar etkinliğinde konuşan Kripto Varlıklar Uzmanı Avukat Gökhan Uğur Bağcı, yasanın devreye girmesiyle piyasalarda yer alan Türk yatırımcıların korunacak olmasına dikkat çekti.

Sadece 15 yıllık geçmişe sahip blockchain temelli kripto varlıklar, Türkiye’de vatandaşlar tarafından enflasyonla başa çıkmak ve mevcut varlıkların korunması amacıyla tercih ediliyor ve yüksek rağbet görüyor. Dünyada bu sektörün devletler tarafından regüle edilmeye başlanması ve global çapta oluşan risklerden hareketle, ülkemizde de Kripto Varlık Yasası TBMM’ye sunuldu. Yasayla birlikte, kripto varlık piyasasının düzenlenmesi, sektörün daha güvenli ve düzenli bir şekilde işlemesine olanak tanınması amaçlanıyor.

Bağcı: “Yasanın çıkması yatırımcıların korunması adına olumlu bir gelişme olacak”

Blockchain ve teknoloji temelli hizmetler konusunda faaliyet gösteren Miracle Cash & More tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Kripto Varlıklar Uzmanı Avukat Gökhan Uğur Bağcı, düzenlemeyle ilgili görüşlerini paylaştı. Kripto Varlık Yasası’nın yatırımcıları koruma adına fayda sağlayacağını belirten Bağcı, “Dünyanın dört bir yanında ülkeler, kripto varlık düzenlemeleriyle sektörü regüle etme girişimi sergiliyorlar. Türkiye’de de bu adımın atılacak olması olumlu bir gelişme. Yasanın bireysel kullanıcılar için önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz. Fintechlerin sayısı Türkiye’de hızla artıyor. Yasa sayesinde güvenin artacağını ve regüle edilmiş bir kripto varlık sektöründe güvenli oyuncuların sahada yer alacağına inanıyorum. Bu yasa ile Türkiye’nin kripto varlıklarla ilgili uluslararası standartlara uyumunun artacağını, ülkenin kripto ekosistemini daha güvenli hale geleceğini düşünüyorum. Platformlarda gerçekleştirilen işlemler, güven ve şeffaflık içinde gerçekleşecek. Düzenleme ayrıca Türkiye’nin F ATF‘nin gri listesinden çıkması noktasında da önemli bir rol oynayacak” dedi.

Kripto varlıklar, Türkiye’de Türk Lirası’ndan sonra en çok tercih edilen yatırım araçları arasında dikkat çekiyor.

Chainalysis’in Global Kripto Benimseme Endeksi araştırmasına göre dünyada kripto marketlerin toplam hacmi 2,5 trilyon dolar seviyelerinde. Son bir buçuk sene içinde Türkiye’de yatırım tercihini kripto varlıklarda değerlendiren vatandaşlarımızın genel nüfusa oranı ise yüzde 40’tan yüzde 52’ye ulaşmış durumda.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds