Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK), OSB’lerin Dönüşümüne Katkı Sağlayacak Bir Protokol İmzaladı

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Satınalma Eğitimi Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (osbük), Osb’lerin Dönüşümüne Katkı Sağlayacak Bir Protokol İmzaladıBu yılın başında,  dijital ve yeşil dönüşümü simgeleyen “100 KOBİ’nin İkiz Dönüşüm Yolculuğu” projesini başlatan İş Bankası, OSBÜK ile imzaladığı protokolle Organize Sanayi Bölgelerinde yer alan firmalara uygun faiz oranı ve vade koşulları ile destek oluyor.

Protokol, Organize Sanayi Bölgeleri için ikiz dönüşüm yatırımlarının yanı sıra ihracat kredilerinden vergi ödemelerine, ticari kredi kartından teminat mektubuna kadar İş Bankası’nın birçok ürün ve hizmetini içeriyor.

 OSB’lerdeki Firmaların İşlerini Büyütmeleri ve Dönüştürmelerinde Yanlarındayız

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Yılmaz, Organize Sanayi Bölgelerinin üretim, yatırım ve istihdamı artırmasının yanı sıra bölgesel kalkınmaya da yardımcı olduğunu belirterek şunları söyledi: “OSB’ler ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve sanayileşmesindeki önemli itici güçlerden biri. OSB’lerde faaliyet gösteren işletmeler üretim yaparak ihracat ile dünyaya açılırken karbon ayak izini azaltmaya, teknoloji destekli yüksek katma değerli işleri hayata geçirip üretkenlik ve rekabet gücü kapasitelerini artırmaya ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak OSBÜK ile OSB’lerde yer alan KOBİ’lerin ikiz dönüşüm süreçlerine hız katmak için ticari faaliyetlerine de destek olacak bir protokol imzaladık. Protokol ile OSB’lerde faaliyet gösteren işletmelerin yeşil ve dijital dönüşüm projelerine destek sağlamayı, OSB’lere ihracat kredileri, teminat mektubu, ticari kredi kartı gibi finansman ihtiyaçlarının yanı sıra sigorta ve vergi ödemeleri alanlarındaki ürün ve hizmetlerimizle de katkı sunmayı amaçlıyoruz. KOBİ’lerin ikiz dönüşüm süreçlerinde yanlarında olmayı sürdüreceğiz”

OSBÜK Başkanı Kütükcü: “OSB’ler Türkiye’nin üreten gücü” 

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü ise, organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin üreten gücü olduğunun altını çizerek, “OSB’lerimize verilen her destek, aslında Türkiye’nin geleceğine hizmet etmektir” dedi. Türkiye’deki OSB sayısının 403’e ulaştığını, OSB’lerdeki 67 bin fabrikada 2 milyon 600 bin kişiye doğrudan istihdam sağlandığını ifade eden Kütükcü, “İş Bankası ile imzaladığımız iş birliği protokolü ile OSB sanayicilerimiz verimlilik artırma, maliyet azaltma ve yeşil altyapı gibi farklı konulardaki yatırımlar için uygun maliyetlerle İkiz Dönüşüm Kredisi kullanabilecek. OSB sanayicilerimiz bu protokolle birlikte ayrıca, ihracatın finansmanı için de uygun koşullarda krediye ulaşabilecekler” şeklinde konuştu.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds