Satınalma Departmanı, Vazgeçilmezlerden Oluşan Bir Ekibe Nasıl Dönüştürülür?

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

En iyilerin çalışmak isteyeceği bir departman için satınalma yöneticisinin, mevcut durumda tipik satın alma işlevlerinde görev alanlardan çok farklı becerilere sahip yeni işe alımlar yapması gerekecektir.

Operasyonel alıcıların yalnızca yüzde 30’unun (satın alma taleplerini kontrol etme, satın alma siparişlerini işleme alma ve muhasebeye veri aktarma gibi akıllara durgunluk veren idari görevleri yerine getiren masa başında çalışan personel) yeni dönemde oluşturulacak  satınalma işlevinde gerekli olacağını tahmin edilmektedir. Görevleri daha hızlı, daha ucuza ve daha az hatayla tamamlayabilen robotları kullanmak için yeniden eğitilmeleri gerekecek. Operasyonel alıcıların sayısını yüzde 70 oranında azaltarak, satınalma müdürleri, tedarik fonksiyonunun boyutunu küçültebilecek ve tasarrufları bir işe alım ve yeniden eğitim programına yeniden yatırabilecekler.

Yakın dönemde çoğu stratejik satınalma yöneticisine hala ihtiyaç duyulacak, ancak beceri setlerini genişletmeleri gerekecektir. İdeal stratejik satınalmacı;

  • Bir diplomat,
  • Bir stratejik düşünür,
  • Bir uygulama koçu,
  • Bir müzakereci,
  • Bir analist ve
  • Bir veri madencisi-araştırmacıdır.

Bu rollerden üçü insan becerileri gerektirir:

Diplomat olarak stratejik satınalma yöneticisi, hem şirketin diğer iş fonksiyonlarının (örneğin mühendislik, pazarlama, operasyonlar ve hukuk) liderleriyle hem de en önemli A kategorisindeki tedarikçileri ile kişisel düzeyde etkileşimde bulunmalıdır.

Stratejik düşünür olarak satınalma yöneticisi,

Ücretsiz Hoşgeldin Üyeliği ile bu yazının tamamına erişim sağlayabilirsiniz.
Hesap Oluştur

 

 

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 


 

 

This will close in 20 seconds

Kayıt Formu

Kayıt için Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Usul ve Esasları Uyarınca Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Müşteri Aydınlatma Metnin okunması ve kabul edilmesi gereklidir.