Satınalma Dergisi Temmuz 2024, Yıl:12, Sayı:139

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Değerli yöneticiler, 

Tedarik zinciri problemlerine ilişkin yazı dizimize bu sayımızda da devam ediyoruz. Bu sayıda kurumsal yapıya ilişkin konularla ilgili problemleri inceliyoruz. Diğer problem türlerinde olduğu gibi kurumsal yapıya ilişkin problemleri de işletmemiz için büyük darboğazlar yaratmadan çözüme kavuşturmamız gerektiğini belirtelim. 

Problemlerin sebeplerini derinlemesine incelediğimizde süreç, teknoloji ve insan (kültür) kaynaklı başlıklarla karşılaşılmaktadır. Bu kurumsal yapı problemleri işletme için doğru operasyonel modeller dikkate alınarak hızlıca çözüme kavuşturulabilir. Bu sayımızda da yer verdiğimiz SCOR modeli gibi modeller, operasyonel akışın iyileştirilmesinde referans olarak alınabilir. 

İmalat Sektörleri Toparlanma Eğitiminde 

JP Morgan Küresel Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) haziran ayı verisi 50,9 ve Avrupa Bölgesi İmalat PMI Endeksi verisi 45,8 oldu. Avrupa tarafında düşüş yaşanıyor. Avrupa Bölgesi hala kritik eşik olan 50 seviyesinin altında. Almanya İmalat PMI 43,5 ve Fransa 45,4 seviyesinde. Avrupa’da imalat tarafında siparişlerde canlanma henüz yok diyebiliriz. 

Navlunlar Hızla Yükseliyor. 

Baltık Borsası Küresel Konteyner Yük Endeksi 5.022 Dolar ( + % 11) ve FBX13 Uzakdoğu/Çin-Akdeniz Endeksi 7.783 (+ % 8) dolar seviyesine geldi. 

Drewry’nin Dünya Konteyner Endeksi 4 Temmuz 2024 verilerine göre % 10 yükselme ile konteyner başına 5.868 dolara yükseldi. 

• Şangay’dan Rotterdam’a oranlar 40ft’lik konteyner başına % 10 (734 $) artış ile 8.056 $’a ulaştı. 

• Şangay’dan Cenova’ya oranlar, 40ft konteyner başına % 7 (471 $) artış ile 7,573 $’a ulaştı. 

Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Eğitimleriniz İçin Doğru Teklifi Alın. 

Satınalma ve tedarikçi performans değerlendirme eğitimlerinden harcama yönetimi – gider analizine kadar uygun fiyatla eğitim hizmetleri sunuyoruz. Kurumsal referanslarımıza güveniyoruz. 

Eğitim kataloğumuzu satinalmadergisi.com/egitim.pdf indirerek şirket ihtiyacınız için en doğru eğitimi alabilirsiniz. Eğitim alan firmalara 3.000 TL değerinde 10 kişi için 1 yıllık dergi üyelik avantajı hediye ediyoruz. 

Ekibinizi Geliştirin 

E-Dergi Aboneliği ile Ekibinizin Yetkinliklerini Yükseltin 

Ekibinizin mesleki ve yönetsel becerilerinin gelişimi için bir adım atın. 

Departman olarak dergi arşivine (139 sayı) ve gelecek bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Temmuz 2024 sayımıza katkı veren yazarlarımıza teşekkür ederim. 

Keyifli okumalar,

Prof. Dr. Murat ERDAL
Editör

Temmuz 2024 Kapak Satınalma Dergisi

 

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds