Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Kasım 2022 Verileri

Alım - Satım

Prof. Dr. Murat Erdal - Editör
Prof. Dr. Murat Erdal - Editörhttp://www.muraterdal.com
Satınalma Dergisi Editörü. İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı. Dr. Murat Erdal, şirketlere Sürdürülebilirlik Raporlaması, Turquality ve tedarik zinciri tasarımı konularında danışmanlık vermektedir.   Sektörel çalışmalarını; - sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi, - analitik ( KPI’lar / performans sistemleri -SCOR), - satınalma stratejileri alanlarında sürdürmektedir. Tedarik Zinciri Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Lojistik Yönetimi alanlarında dersler vermektedir. Tedarik Zinciri Yönetimi (örgün ve ikinci öğretim ) Yüksek Lisans Programlarının koordinatörlüğünü yürütmektedir. İstanbul Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Politikaları Kurulu ve İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyesidir.

Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Kasım 2022 Verileri
Prof. Dr. Murat ERDAL – İstanbul Üniversitesi

Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) – IHS Markit verilerine göre; düşüş trendi devam etmektedir. Bu durum ekonomilerde durgunlaşmanın önemli bir göstergesi olarak kabul edilmektedir. 2021 yılı seviyelerinden düzenli bir biçimde düşüş trendi grafikten de rahatlıkla görülebilir. Kasım ayı verilerine göre Bileşik PMI; küresel 49,7 gelişmiş ekonomiler 49,3 gelişmekte ekonomiler 50,1 gerçekleşti. İmalat PMI Küresel 49,4 gelişmiş ekonomiler 48,8 gelişmekte olan ekonomiler 49,8 seviyene geldi. Hizmetler PMI Küresel 50, gelişmiş ekonomiler 49,6 gelişmekte olan ülkeler 50,7 oldu.

Makalenin tam metnine Öğrenme Merkezi Üyeliği yaparak ulaşabilirsiniz. Üyeliğiniz var ise lütfen giriş yapınız.
Hesap Oluştur

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds

Kayıt Formu

Kayıt için Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Usul ve Esasları Uyarınca Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Müşteri Aydınlatma Metnin okunması ve kabul edilmesi gereklidir.