Tedarikçi Seçme ve Geliştirme

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10
  1. Tedarikçi Seçimi

Tedarikçi; satın alınacak mal veya hizmeti temin eden kişi, firma, kurum ve kuruluşları ifade etmektedir. Doğru tedarikçilerle çalışmanın, işletmeler için hayati önem kazandığı günümüzün rekabet dünyasında, uygun tedarikçinin seçimi önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır¹. Tedarikçi seçimi firmaların faaliyet alanlarına göre değişmekle birlikte, firmaların tedarikçilerden de çeşitli beklentileri vardır. Bu beklentiler esneklik, uygun kalite, fiyat uygunluğu ve gerekli zamanda tedarik öncelikli beklentiler olarak sıralanabilir. Ayrıca küreselleşmenin yarattığı fırsatlar ve sorunlar, şirketlerin yeni tedarikçi türleri ile ilişki kurmalarını gerektirmektedir. Firmalar için hayati önem taşıyan konulardan biri olan tedarikçi seçimi en genel anlamda; çeşitli özelliklerde vebüyüklüklerdeki tedarik edilmesi istenilen maddelerin veya hizmetlerin, nasıl, ne şekilde, hangi maliyetle, hangi kalitede, ne kadar süreyle, hangi tedarikçiden temin edileceğinde yönelik bir seçim sürecidir. Tedarikçi seçimi genelde; ürün tipi, rekabet stratejisi ve riske göre yapılmaktadır. Çeşitli akademik yayınlara göre; Toyota ve Honda 1990’larda Camry ve Accord modellerinin üretim maliyetlerinin yaklaşık yüzde 25’ini geliştirdikleri tedarikçi ilişkileri sayesinde düşürmüşlerdir².

Tam metne erişim için ücretsiz Hoşgeldin Üyeliği gerekmektedir. Hesap Oluştur butonuna basarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.
Hesap Oluştur

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds

Kayıt Formu

Kayıt için Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Usul ve Esasları Uyarınca Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Müşteri Aydınlatma Metnin okunması ve kabul edilmesi gereklidir.