Türkiye’den 25 İlaç ve Sağlık Firması, Dubai’ye Çıkarma Yaptı

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 12. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Türk ilaç, farmakoloji ve sağlık sektörü, 10-12 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen ve 100’den fazla katılımcı firma ile 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan DupHat – Dubai Uluslararası Eczacılık ve Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’na çıkartma yaptı. ExpoHIS tarafından gerçekleştirilen Milli Katılım Organizasyonu ile fuarda yer alan 25 Türk ilaç ve sağlık firması,  ihracat fırsatlarının yanı sıra yeni iş birliklere de imza attı.

Yerel pazarı desteklemek için bir konferans ve sergi olarak başlayan DupHat-Dubai Uluslararası Eczacılık ve Teknolojileri Fuarı ve Konferansı bugün bölgenin önde gelen fuarları arasında yer alıyor. 10-12 Ocak 2023 tarihleri arasında ilaç sektörünün lider markalarını buluşturan DupHat fuarına bu yıl Türkiye’den 25 ilaç ve sağlık şirketi katıldı. Fuarda dünyanın en önemli ilaç markalarının yer aldığını belirten ExpoHIS Genel Müdürü Kenan Onak, “Organizasyonumuz ile fuara katılan Türk firmaları ürün, hizmet ve teknolojilerini ziyaretçilere sunarken,  yoğun ilgiyle karşılaştı. Hem yeni iş birliklerine olanak sağlaması hem de bilinirliği artırması açısından çok başarılı bir fuarı geride bıraktık” dedi.

“Türk firmaları uluslararası pazarda ciddi bir etki yarattı”

Fuara Milli Katılım sağlamak için bu yıl güçlü tanıtım çalışmaları yürüttüklerini ve katılımcı şirket sayısını da 5 kat artırdıklarını ifade eden Kenan Onak,  “Bu yıl fuara gösterilen ilgi, Türk şirketlerinin bölgedeki önemini ortaya koyuyor. Yapılan yatırımlarla Ar-Ge ve üretim konusunda ülkemiz sağlık alanında oldukça önemli bir merkez olmuşken biz de sektördeki şirketlerimizin yeni pazarlara açılmasını kolaylaştıracak birçok fuar projesini sektöre sunuyoruz. Duphat fuarında firmalarımız ilaç, gıda takviyesi, vitamin, sağlık, bitkisel ürünler, ilaç paketleme ve yazılım ürün gruplarından olup, birçoğu uluslararası pazarda adından söz ettirecek ürünlerle fuarda ciddi bir etki yarattı.  ExpoHIS olarak Türk firmalarının yurt dışına açılmalarına ve kendilerine yeni pazarlar yaratmalarına katkı sağlamak bizi mutlu ediyor” dedi.

“Milli Katılım fuarlarımızı artırarak firmalarımızın  ihracat fırsatları yaratmalarına destek olacağız”

Her yıl Dubai World Trade Center’da gerçekleştirilen fuarın yıllar geçtikçe geliştiğini ve bölgenin en büyük fuarı olma yolunda ilerlediğini belirten Onak, sözlerine şöyle devam etti: “İlerleyen süreçte sağlık, medikal ve ilaç sektörü ile birlikte farklı sektörlerde de Ticaret Bakanlığımızın belirlediği uzak ülkeler stratejisindeki ülkelere yoğunlaşarak milli katılım sayımızı artıracak ve Türk firmalarının kendilerine yeni ihracat fırsatları yaratmalarına destek olacağız.”

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Dijital Pazarlama Çözümleri
  • Mobil Uygulama Geliştirme
  • E-Ticaret Site Yönetimi

Dijital AjansHizmetleri

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 12 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneğine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Avantajlı Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds