Dünyanın en önemli Influencer Pazarlama etkinliği İstanbul’da düzenleniyor.

ÜRÜN ve FİRMA ARAŞTIRMA

Tüm dünyada milyonlarca insanın hayatlarına dokunan sosyal medya fenomenlerini markalar ile bir araya getiren INFLOW Global Summit 15 – 24 Aralık 2017 tarihlerinde The Ritz-Carlton İstanbul ve çeşitli mekanlarda gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük influencer marketing etkinliği olan INFLOW Global Summit’e, takipçi sayısı 100 bin ile 10 milyon arasında değişen, dünyanın 40 farklı ülkesinden gelen 200’den fazla sosyal medya fenomeni katılacak.

Fotoğraf, video ve yazılarıyla tüm dünyada milyonlarca kişinin tercihlerine yön veren içerik üreticileri, sosyal medya fenomenleri 15 – 24 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da The Ritz-Carlton otelde gerçekleştirilecek INFLOW Global Summit’te bir araya gelecek. Seyahat, lüks, moda, gastronomi, anne-çocuk temalarıyla paylaşımlarda bulunan sosyal medya fenomenleri etkinlik süresince birçok farklı alt etkinliklerle sektörün lider isimleriyle birebir görüşmeler yapacak.

Etkinlikle ilgili bilgilerin verildiği İstanbul’daki The Ritz-Carlton otelde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen, INFLOW Summits’in merkezinde influencer olan uluslararası dijital bir pazarlama etkinliği olduğunu belirtti. Gelen sözlerine şöyle devam etti: “İlk etkinliğimizi Inflow Travel Summit adıyla 17-23 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Bu etkinliğe 29 farklı ülkeden 137 influencer katıldı. 105 Türk influencer ile beraber toplamda 242 influencer Nisan ayında yaptığımız etkinliğe gelmiş oldu. Bu etkinliğimiz nitelik ve nicelik açısından dünyada bugüne kadar yapılmış en büyük influencer etkinliği oldu. Etkinlikte 5 adet hashtag verdik. Yaşadıklarını paylaşmalarını rica ettik. Tüm dünyada 292 milyonluk erişim ve 9.8 milyonluk bir etkileşim yakaladık.”

Bir sonraki etkinliklerinin 25-27 Ağustos’ta INFLOW Meet-up ismiyle Venedik’te gerçekleştirildiğini söyleyen Emre Gelen, “O etkinlik bizim için önemliydi çünkü ilk uluslararası deneyimimizdi” dedi. Gelen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte Nisan’da başladığımız bu etkinlik serisinin ismini INFLOW Travel Summit’ten INFLOW Summits’e çevirdik. Bunun sebebi ise dünyada etkili bir kaç başlığı daha bu etkinliğe dahil etmek istememiz. Moda, Gastronomi, Teknoloji ve Anne Çocuk başlıklarını ekledik. 2018 yılında da ilk uluslararası etkinliğimiz 25-27 Şubat tarihleri arasında Katar’ın Doha şehrinde gerçekleştirilecek.”

INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşin Avcı ise Influencer Marketing’in son yıllarda gelişen bir pazarlama aracı olduğunu belirtti. Avcı sözlerine şöyle devam etti: “Markaların Influencer Marketing’e ayırdıkları pazarlama bütçesi her yıl artıyor. Artık çok fazla artan reklam mesajlarından dolayı algımız reklamlara karşı biraz taraflı olmaya başladı. Markaların tüketicilere ulaşması noktasında influencerların kullanılması, o markalarla yaşadıkları ürün ve hizmet deneyimini anlatmaları önemli bir pazarlama taktiği haline geldi. Markalar ciddi anlamda bütçe ayırmaya başladılar. Bunu zaten kişisel hayatlarımızda ve sosyal medya mecralarında görüyoruz.

Biz de 2016 yılının Nisan ayında INFLOW’u kurarken bu amaçla yola çıktık. Amacımız bu alanda dünyadaki bir numaralı platform haline gelebilmek. Çünkü Influencer Marketing dediğimizde hem markalar, hem markaların birlikte çalıştığı influencerlar henüz standardı çok da belli olmayan bu sektörde işin nasıl sağlıklı yapılması konusunda kafalarında bazı soru işaretleri taşıyorlar. INFLOW’un bu noktada amacı bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak, global anlamda Influencer Marketing sektörünü sahiplenmek ve bu sektörde bir numaralı platform haline gelmek.”

INFLOW Global Summit’e yurtdışından yaklaşık 150, Türkiye’den de katılacak isimlerle beraber 250’ye yakın influencer geleceğini belirten Avcı, sözlerine şöyle devam etti: “Dünyada bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük influencer buluşması olacak. Bu noktada bunun Türkiye’de yapılması ayrı bir gurur kaynağı. Bu etkinlikte influencerların toplamda hitap ettiği insan sayısı 80 milyon kişinin üstünde. Bu etkinliğimizde de 300 milyon kişiye ulaşmak gibi bir hedefimiz var.

Toplantıda konuşma yapan Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) Genel Başkanı İsmail Taşdemir, “sosyal medyanın önemini hepimiz kavradık. Yapılan etkinlikte de katılımcılar daha çok bizim destinasyonlarımızı ön plana çıkararak ülkemize yönelik tanıtım anlamında katkı sunuyorlar. Ayrıca yeni ürünlerin ortaya çıkmasını sağlıyorlar. Dünyadaki pek çok yeni destinasyon bu anlayışla ortaya çıkmıştır. Örnek olarak Alaçatı ve Kapadokya verilebilir” dedi.

İnsanların artık ‘ben nereyi göreceğim’ diye değil, ben neyi deneyimleyeceğim diyerek yola çıktıklarını belirten Taşdemir, “Şu anda deneyim, seyahat için ana unsurların başında geliyor. Bu tür mecralarda paylaşılan konular, gerek yerel yönetimler gerek ülke yöneticileri tarafından kendi planlamalarında da etkin olarak kullanılıyor. Türkiye’deki tanıtım stratejisi de artık bu yöne doğru çevrildi. Böyle bir etkinliği Türkiye’de gerçekleştirdikleri için hem kendi hem de sektörüm adına Emre ve Afşin beye çok teşekkür ediyorum.”

Dünyaca ünlü isimler geliyor

INFLOW Global Summit’te, dünyaca ünlü ekonomist David McWilliams, THY Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ahmet Harun Baştürk ve Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün gibi konuşmacıların deneyimlerini paylaşacakları panellerin yanısıra, B2I (Business-to-Influencer) toplantılarıyla dijital platformun öncüleri, sektör profesyonelleri ve marka temsilcileri ile görüşme fırsatı bulacak.

Etkinliğe Jack Morris, Lauren Bullen, Melanie Martins, Sara Sabry, Johnny Ward, Abdel Aziz Kardeşler, Cristina Musacchio, Roberto De Roza gibi dünyaca ünlü ve milyonlarca takipçisi bulunan influencerlar katılacak.

Etkinlik programı

Etkinlik dahilinde 17 Aralık tarihinde dünyaca ünlü sosyal medya fenomenlerinin katılımı ile Gaziantep – Nizip’teki Mülteci Kampı ziyareti gerçekleştirilecek. Etkinlik, 18 Aralık’ta Four Seasons Bosphorus’ta yapılacak Hoşgeldiniz Yemeği akabinde ise 19 Aralık’ta The Ritz-Carlton İstanbul’da gerçekleşecek panellerle devam edecek.

Program dahilinde, uluslararası fenomenlerin deneyimlerini aktaracakları ve influencer marketing konusunun detaylarıyla ele alınacağı oturumlara ek olarak, Elvin Levinler, Refika Birgül, Buse Terim gibi ülkemizin önde gelen sosyal medya fenomenleri de sahnede yerlerini alacaklar.

Aynı günün akşamında Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenecek Influencer Partisi ile konuklarını ağırlayacak olan etkinlik, 20 Aralık’ta B2I toplantıları ve Networking etkinlikleri ile sürecek. 21-24 Aralık tarihlerinde ise sosyal medya fenomenleri Kapadokya’da Argos in Cappadocia’da konaklayarak Türkiye’nin doğal güzelliklerini ilgili destinasyonözelinde de deneyimleme imkanı yakalayacaklar. Dijitalleşmenin hayatın her alanına entegre olduğu günümüz dünyasında, etkinliğe katılacak olan influencerlar, ülke tanıtımına önemli bir destek sağlayacak.

INFLOW Travel Summit Nisan 2017’de düzenlenmişti

Nisan 2017’de Antalya’da düzenlenen INFLOW Travel Summit etkinliğine 200’den fazla influencer, 340’tan fazla marka katıldı. Bu etkinlikte 9 panel ve 2 keynote gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında 58 bin 471 paylaşım yapılırken sosyal medyada 9,8 milyon adet etkileşim sağlandı.

INFLOW Global Summit hakkında:

INFLOW Global Summit, markaları influencer’lar ile bir araya getiren uluslararası ölçekte zirveler düzenlemektedir. Seyahat, moda, yemek, teknoloji ve dijital pazarlamada değer yaratmak için yeni yöntemlerinönünü açan INFLOW, dünyanın her noktasından doğru dijital influencer’lar ile buluşma fırsatı yaratmaktadır.

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

Enflasyon, Soğan, Patates ve Domates

Domates Ne kadar gururlansa da azdır şu domatesin. Bu sene domates altın çağını yaşıyor vesselam. Bu hafta pazara gittim haftalık alışverişimi...

İdari Satınalma – Piyasa Bilgileri Aralık 2022

İdari Satınalma - Piyasa Bilgileri Aralık 2022 Üyeler için tablonun dolu hali aşağıdadır.

İmalatçı Firma Aranıyor !

İmalatçı Firma Aranıyor. Bakır boru üretimi için bakır puldan derin çekme ile parça üretecek firma aranmaktadır. Talep Sahibi Firma Bilgileri...

Yeşil Gümrük Girişimi

Yeşil Gümrük Girişimi (GCI - Green Customs Initiative), çevreye duyarlı ürünlerin yasa dışı ticaretini engellemek ve bu ürünlerin yasal...

Stratejik Satınalma Nedir?

"Stratejik Satınalma" büyük dış maliyet alanlarını ortadan kaldırmanın mantıklı, yapılandırılmış, bütünsel bir yoludur. AT Kearney'nin 1980'lerde General Motors'ta geliştirdiği...

Eleman Aranıyor

ELEMAN ARANIYOR Eleman denince genellikle bir kuruluşta veya bir yerde çalışan insanların her biri akla gelir ama bugün ben biraz...

Örgütsel Stres

“Üretken bir şey yapmak, duygusal stresi azaltmanın harika bir yoludur. Aklınızı üretken bir şey yapmaya ikna edin.” Ziggy Marley Örgütlerin...

AXA, 2022 yılı Gelecek Riskleri Raporu’nu Yayınladı: Ekonomik ve Jeopolitik Riskler, Küresel Endişe Yaratıyor

AXA Grubu’nun küresel araştırmalar sonucu tüm dünyayı etkileyen uzun vadeli risk faktörlerini ortaya koyduğu Gelecek Riskleri Raporu’nun 2022 sonuçları...

Sözleşme İmzalamaya Gelmeyenler İçin Yasaklama Kararı ?

Kamu İhale Kurulu Kararı Özeti; İtirazen şikâyet dilekçesinde özetle, İdarece 29.07.2022 tarihinde EKAP üzerinden taraflarına gönderilen “Beyan edilen bilgileri...

Risklerin Kara Kutusu Kalite Kongresi’nde Açıldı

Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) gelenekselleşen Kalite Kongresi, TÜSİAD iş birliğiyle 31’inci kez kapılarını bilim ve iş dünyasına açtı. Avrupa’nın...
  • Hammadde / Ürün Tedarik ve Satış Hizmetleri
  • Akreditif ve Dış Ticaret Danışmanlığı
  • Ülke / Sektör Analizi ve Araştırma Raporu

Ticari Hizmetlerimizden Faydalanın

Satınalma Dergisi'ne Dijital Üye Olun

Dijital Üyelik ile Satınalma Dergisi'nin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 10 YILLIK ARŞİVİ

Yayınlanmış Tüm Sayılara ve Yayınlanacak 12 Sayıya Dijital Olarak Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

KURUMSAL ÜYELİK AVANTAJLARI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın