Müşterinin Beynine Giden Yol Kalbinden Geçer

Alım - Satım

Ayten Nayir
Ayten Nayir
1980 yılında İstanbul'da doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. Gazi Üniversitesi İşletmecilik bölümünden derece ile mezun olduktan sonra, Dumlupınar Üniversitesi İşetme Fakültesini bitirdim. Sakarya Üniversitesinde İşletme üzerine Yüksek Lisans Eğitimimi tamamladım. Daha sonra Sakarya Üniversitesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel Anabilim Dalında ikinci yüksek lisansıma başladım. EMES A.Ş. firmasında 17 yıldır Yurtdışı Satış ve Pazarlama Sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Bu zamana kadar ihracat, ithalat, mevzuat, pazar araştırması, müşteri ilişkileri, pazarlama ve satış, yönetim ve organizasyon, işletme yönetimi gibi birçok farklı alanda eğitimler aldım. Eğitmenlik ve köşe yazarlığı kimliklerim de bulunmaktadır.

Gece 01.00 yatağıma yattım ve gözlerimi kapattım. Bir türlü uyuyamıyorum. İçim kıpır kıpır, 16 yıldır bu işi yapıyorum ama yine aynı heyecan ve aşkla, yarın yeni görüşeceğim müşterimi tanımak için sabırsızlanıyorum. Düşünsenize firmama yeni bir müşteri daha katacağım, farklı bir kültürle ve insanla tanışacağım ve farklı bir ülkeye daha ürünümü ve markamı yerleştirmiş olacağım. Paha biçilemez bir motivasyon duygusu…

Bunları düşünürken aklıma bir başlık geliyor “Müşterinin Beynine Giden Yol Kalbinden Geçer” hemen kalkıyorum ve bu konu üzerinde düşünmeye başlıyorum. Acaba niye bu başlık aklıma geldi? diye kendi kendime soruyorum. Sonra sorumun cevabını buluyorum. Benim pazarlama ve satış felsefem her zaman müşterilerime sevgi ve saygıyla, dürüstçe ve samimi yaklaşmak olmuştur. Bu konudan yola çıkarak deneyimlerimi paylaşmamın faydalı olacağına karar veriyorum ve yazmaya başlıyorum.

Ücretsiz Hoşgeldin Üyeliği ile bu yazının tam metnine erişim sağlayabilirsiniz.
Hesap Oluştur

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds

Kayıt Formu

Kayıt için Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Usul ve Esasları Uyarınca Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Müşteri Aydınlatma Metnin okunması ve kabul edilmesi gereklidir.