Satınalma Dergisi Kasım 2023, Yıl:11, Sayı:131

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Değerli yöneticiler,

Bu sayımızda birbirinden değerli makaleler bulacaksınız. Katkı veren tüm yazar ailemize teşekkür ediyorum. Yıl sonu hızla yaklaşıyor. Hedefler gözden geçirilirken yeni yılın planlamaları hızla güncelleniyor. Satınalma ve tedarik zinciri yöneticileri belirsizlik ve riskleri değerlendirirken bizler de sizlere yardımcı olabilmek adına çalışmalarımıza hız veriyoruz. Sizlerle adım adım büyümekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Verileri Uyarı Veriyor

İmalat PMI

Ekim ayı Avrupa bölgesi İmalat PMI 43 olarak gerçekleşti. Üç büyük ekonomi verilerine baktığımızda; Almanya İmalat PMI 40,8 Fransa 42,8 ve İngiltere 44,8 seviyesinde oldu. Sanayi özelinde PMI verilerinin uzun bir süredir kritik eşik olan 50 seviyesinin altında olması dikkat çekici bir durum. Dikkatle takip etmemiz gerektiğine inanıyorum.

ABD İmalat PMI 50,6 seviyesinde. Bir önceki aya göre yukarı yönlü az bir mesafe aldığını söyleyebilirim. Fakat son derece sınırlı bir gelişim.

Konteyner Endeksleri

Drewry Konteyner Endeksi Kasım ayı ilk haftası itibariyle % 7 artarak 1.504 dolara yükseldi. Bu rakam pandemi öncesi dönemle kıyaslandığında % 6 daha fazla. Shanghai-Rotterdam ana güzergahı % 21 artarak 1.272 dolara geldi. Shanghai-Genova % 8 artarak 1.470 dolar oldu.

Baltık Konteyner Endeksi % 4 yükselerek 1217,28 dolara geldi. Endeks geçen yılın aynı döneminde 3.184,96 dolardı. Ana güzergahlardan Uzakdoğu / Çin – Akdeniz Endeksi FBX13  % 1 yükselerek 1.559,45 dolar oldu.

Yöneticiler için Tedarik Zinciri Gündem Klasörü

Yöneticilerimize her ay Tedarik Zinciri Gündem sunum klasörü gönderiyoruz. Verileri görsel olarak power point halinde sunuyoruz. E-posta adresinize düzenli gelmesini istiyorsanız egitim@satinalmadergisi.com a kısaca yazınız. Ücretsizdir.

2024 Yılı Şirket Eğitimleriniz İçin Doğru Teklifi Alın.

Tedarikçi performans değerlendirme eğitiminden müzakere ve pazarlık teknikleri eğitimine, endüstriyel pazarda satış yönetimi eğitiminden satınalma ve tedarik zincirleri eğitimine kadar uygun fiyatla eğitim hizmetleri sunuyoruz. Referanslarımıza güveniyoruz. Eğitim kataloğumuzu satinalmadergisi.com/egitim.pdf indirerek kurumsal ihtiyacınız için en doğru eğitimi alabilirsiniz.

Ekibinizi Geliştirin

E-Dergi Aboneliği ile Ekibinizin Yetkinliklerini Yükseltin

Ekibinizin mesleki ve yönetsel becerilerinin gelişimi için bir adım atın.
Departman olarak dergi arşivine (131 sayı), mesleki raporlarına ve gelecek bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Satınalma dergisi mesleki alanda büyük bir boşluğu dolduruyor. Satinalmadergisi.com web sitemiz, e-dergi ve tedarik zinciri gündem klasörlerini uzun süre takip ettiğinizde mesleki gelişim ve yönetsel becerilerinizde değişimi göreceksiniz.

Keyifli okumalar,

Prof. Dr. Murat ERDAL
editor@satinalmadergisi.com

Satınalma Dergisi Dijital Üyelik Seçenekleri için Tıklayınız: https://satinalmadergisi.com/dijital-uyelik-paketleri/

Dijital Üyeliğiniz Üzerinden Kasım 2023 sayısına ulaşmak için tıklayınız. 

Satınalma Dergisi Kasım 2023

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 


 

 

This will close in 20 seconds