Satınalma Dergisi Kasım 2022, Yıl:10, Sayı:119

Alım - Satım

Satınalma Dergisi
Satınalma Dergisihttps://satinalmadergisi.com
KURUMSAL PAZARDA 11. YIL HABER: dergi@satinalmadergisi.com REKLAM: reklam@satinalmadergisi.com ABONELİK: abone@satinalmadergisi.com Tel : (546) 740 10 10

Satınalma Dergisi Kasım 2022, Yıl:10, Sayı:119 Yayınlandı

Değerli yöneticiler, 

Sene sonu ile birlikte ekonomik göstergeler de netleşmeye başladı. 

Ticaret Bakanlığı Ekim 2022 dış ticaret verilerine göre dış ticaret hacmimiz % 28,5 oranında artarak 510 milyar 3 milyon dolara ulaştı. 

2022 yılı Ocak-Ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine göre; 

– İhracat, % 15,4 oranında artarak 209 milyar 450 milyon dolar, 

– İthalat, % 39,5 oranında artarak 300 milyar 553 milyon dolar oldu. 

İthalatın hızlı artışı ile dış ticaret açığı 91 milyar 102 milyon dolara geldi. İhracatın ithalatı karşılama oranı ise % 69,7 seviyesinde kaldı. Dış ticaretimiz içerisinde ithalatın hızlı yükselişi dikkate değer bir noktaya geldi. 

TOGG Hamlesi Son Derece Değerli 

Sanayinin gelişimi ve üretim motivasyonunun artırması bakımından TOGG büyük bir öneme sahip. Üretimde rekabet gücünün üst seviyelere çıkarılmasında bu ölçekteki yatırımlar çarpan etkisi oluşturmaktadır. Tedarik zinciri açısından değerlendirildiğinde yüzlerce küçük orta ölçekli işletmenin gelişimine katkı sağlayacaktır. 

Otomotiv sektörü tüm dünyadan alanında uzman şirketlerle çalışma pratiği üzerine kuruludur. TOGG marka arabaların içerisinde yerli malzeme, parça oranı yıllar içerisinde adım adım yükselecektir. Bu noktada stratejik olan konu doğru tedarikçi seçimi ve temin edilen bileşenlerin kalitesidir. TOGG satınalma organizasyonu hayati sorumluluk yüklenmektedir. Başarı için uzun dönemli tüketici güvenini kazanmak gerekmektedir. Sağlamlık, performans, kalite ve fiyat uzun dönemli sürdürülebilir markalaşmanın en belirleyici yapıtaşları olacaktır. 

Talep Havuzu (RFQ) ile Ürün ve Firma Araştırma Kolaylığı 

Ürün ve firma arayışında olan yöneticilerimiz ücret ödemeden taleplerinizi sisteme https://satinalmadergisi.com/talep-formu/ girebilirsiniz. Farklı sektörlerde çok sayıda talep almaya başladık. Teşekkür ederiz. 

E-Mağazamız ile Kurumsal Pazara (B2B) Hızla Erişebilirsiniz. 

E-Mağazamız https://satinalmadergisi.com/magaza/ adım adım büyüyor. Yazılım ürünlerinden danışmanlık ve belgelendirme hizmetlerine kadar farklı kategorilerde güçleniyoruz. Stok fazlası ürünlerinize talibiz. İkinci el lojistik depo raf alım satımından istif makinelerine, gümrük ve dış ticaret danışmanlığından dünyanın her yerine lojistik hizmetlere kadar yanınızdayız. 

Tüm üye şirketlerimizin bu mağazada yer almasını istiyoruz. 

Şirket Dergi aboneliği ile ekibinizin mesleki yetkinliklerinizi yükseltin 

Şirketlerimize abonelik avantajı sunuyoruz. Departmanınızın mesleki gelişimi için bir adım atın. Ekip olarak tüm dergi arşivine (118 sayı), mesleki raporlarına ve bir yıl boyunca 12 sayıya erişim sağlayın. Dijital dergi aboneliği için https://satinalmadergisi.com/dijital-islem-merkezi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Keyifli okumalar, 

Prof. Dr. Murat Erdal
Editör
editor@satinalmadergisi.com

 

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds