Örgütsel Ölümün ve Yenilenmenin Beş Aşaması

Alım - Satım

Prof. Dr. Umut Omay
Prof. Dr. Umut Omay
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyesidir. İnsan Kaynakları Yönetimi, Çalışma Psikolojisi, Çalışma Sosyolojisi, Sosyal Politika ve Endüstri İlişkileri alanları başta olmak üzere lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler vermekte ve aynı alanlarda ulusal ve uluslararası olarak yayınlanmış çok sayıda çalışması bulunmaktadır.

Şirketler de insanlar gibidir. Doğarlar, şanslı olanları büyür ve yine şanslı olan bazıları uzun yıllar yaşadıktan sonra ölürler. Her ne kadar şirketleri sonsuza kadar yaşatmak kâğıt üzerinde mümkün görülse de dünya tarihinde henüz ömrü 1.500 yılı aşmış olan bir şirket yoktur.

En uzun ömürlü şirket unvanı tapınak inşa ve onarımı ile diğer tarihi eserlerin onarım işlerini yapan Japon “Kongo-Gumi” şirketine aittir. 578 yılında kurulan şirketin 2006 yılında borçlarını ödeyememesi nedeniyle tasfiyesi istenmiş ancak bir başka inşaat şirketi olan Takamatsu Kensetsu, bu tarihi şirketin yok olmaması adına Kongo-Gumi’nin 340 milyon Amerikan Dolarına ulaşan borçlarını üstlenerek şirketi kendi bünyesine katmış ve ismini koruyan bir bağlı kuruluş olarak devam etmesini sağlamıştır.

Ücretsiz Hoşgeldin Üyeliği ile bu yazının tam metnini okuyabilirsiniz.
Hesap Oluştur

PAYLAŞIMLAR

Lütfen yorumunuzu girin !
Lütfen adınızı giriniz.

  • Çin'den Ürün Tedariki
  • Küresel Ürün ve Firma Araştırması
  • Ülke / Pazar Analizi ve Raporlaması
  • Akreditif, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanlığı

Dünyaya Açıl

Satınalma Dergisine ABONE OL

Dijital Abonelik ile Satınalma Dergisinin yayınlanmış tüm sayılarına erişebilir, Buyer Network Öğrenme Merkezi'nde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz.

SATINALMA DERGİSİ 11 YILLIK ARŞİVİ

Tüm Arşive ve Gelecek 12 Sayıya Dijital Erişim

Buyer Network Öğrenme Merkezi

Kariyerinizi Geliştirecek Uzaktan Eğitim Seçeneklerine Sahip Olun

ŞİRKET ÜYELİK AVANTAJI

10 Yöneticiye Kadar Geniş Takımlar için Şirket Paketini Satın Alın

Satınalma Operasyonları Dijitalleşiyor !

 

 

 

 

 


 

 

 

This will close in 20 seconds

Kayıt Formu

Kayıt için Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) Usul ve Esasları Uyarınca Kişisel Verilerinizin Korunması Hakkında Müşteri Aydınlatma Metnin okunması ve kabul edilmesi gereklidir.